פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
'יחידת הצוללים' של זק"א מתרחבת

אמש  (30.11.14) קיבלו 12 מתנדבים נוספים את הסמכתם לשמש כצוללי חיפוש והצלה בחירום מאת ארגון הצלילה האמריקאי ERDI ובכך מפעילה יחידת הצוללים של זק"א צוות 'חוד חנית' של 25 צוללים בכירים.

30.11.2014

'יחידת הצוללים' של זק"א שהוקמה בשנת 2003 הפכה להיות מהיחידות המובילות בישראל בתחום צלילות חיפוש וסריקה בתנאי שטח קשים.

 

אמש  (30.11.14) קיבלו 12 מתנדבים נוספים את הסמכתם לשמש כצוללי חיפוש והצלה בחירום מאת ארגון הצלילה האמריקאי ERDI ובכך מפעילה יחידת הצוללים של זק"א צוות 'חוד חנית' של 25 צוללים בכירים.

 

 

ההסמכה סיכמה תקופה של שנת הכשרה מופרכת ומקצועית שכללה צלילות אימון בתוואי שטח מגוונים וייחודיים תוך תרגול טכניקות חיפוש וחילוץ בתנאים קשים. כמו"כ עברו המתנדבים הכשרה בשימוש במסכות פנים מלאות המשלבות מערכת קשר תת ימי ושימוש בסקוטרים המשמשים את מתנדבי היחידה במשימותיהם.

 

פליקס לוטן - מדריך הקורס, המלווה את 'יחידת הצוללים' של זק"א מאז הקמתה, ציין בסיפוק את הרגעים בהם הוא שותף להסמכת צוותי חילוץ מקצועיים שאין רבים כמותם בארץ אשר הוכיחו רצינות ומקצועיות במשימות חילוץ רבות ומגוונות, באירועים שהתרחשו בשנים האחרונות במתארי מים שונים בישראל.

 

יהודה משי זהב - יו"ר ארגון זק"א ציין בסיפוק את ההתרחבות של משפחת זק"א הן בהיבט של צירוף אנשי מקצוע ובעלי מוטיבציה בתחום החילוץ התת ימי, והן במרקם המתנדבים המגוון המוכיח כי כשיש מטרה חיובית ניתן לשלב בה את כל מרקמי החברה בישראל ללא הבדלי דת.

 

 

'יחידת הצוללים' של זק"א בפיקודו של חיים אוטמזגין מורכבת ממאות צוללים בפריסה ארצית, בעלי הסמכה גבוהה בדרגות שונות, המצוידים בציוד צלילה לתגובה מידית, בחיפוש אחר יורדי ים שנקלעו למצוקה. במהלך השנה מוקפצים המתנדבים לעשרות אירועי נעדרים.

 

הרעיון להקמת היחידה והיוזמה נבעו מהצורך החיוני אליו נחשפו מפקדי יחידת איתור נעדרים של זק"א. במהלך החיפושים אחר עו"ד משה קניאל שטבע בים בתל אביב בשנת 2005, מאות מתנדבים סרקו רגלית את החופים כאשר מעליהם חגו כלי טייס זעירים ומסוקים, אך למעמקי הים לא הצליחו המתנדבים להגיע בשל היעדר אנשי מקצוע מיומנים. בזק"א מהרו להסיק מסקנות ובמלאות 30 יום למציאת גופתו של עו"ד משה קניאל הוקמה על שמו ולזכרו 'יחידת הצוללים' של זק"א. על מתנדבי היחידה נמנים: בוגרי שייטת, רופאים, עורכי דין ואנשי כלכלה שציינו את הזכות שנפלה בחלקם להימנות על מתנדבי זק"א. בכך משלים ארגון זק"א עוד אבן בפסיפס העשייה למען הקהילה ובמערך כוחות ההצלה בישראל.

 

 

לתמונות מוספות לחץ כאן