פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
הרמטכ"ל: בשם מפקדי צה"ל וחייליו אני מביע את הערכתי הרבה לארגון זק"א ומתנדביו

"ברצוני להביע את הערכתי הרבה, בשם מפקדי צה"ל וחייליו, לארגון זק"א ולמתנדביו". כך כתב הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ במכתב אל יו"ר ארגון זק"א יהודה משי זהב. וזאת כמכתב תודה והוקרה על הפעילות הענפה של ארגון זק"א ומתנדביו בעת מבצע 'צוק איתן'. 

מאת // אתר זק"א 28.10.2014

עוד נאמר במכתב:

 

"פעילותם הברוכה של מתנדבי הארגון, הן בימי שגרה והן בחירום, ראויה להערכה והוקרה. תחושת השליחות העזה, המניעה את המתנדבים להגיע גם לזירות האירוע הקשות ביותר, ניכרה בעשייתם הברוכה גם במערכה האחרונה. במערכת 'צוק איתן' הוכיחו מתנדבי זק"א את אופיים המיוחד, כשפעלו במסירות אין קץ, במקצועיות חסרת פשרות, בכל שעות היממה ואף תחת אש – וביצעו את עבודתם הקדושה.


אנא מסור הערכתי זו לכלל השותפים לעשיית הארגון".

תשרי התשע"ה / ספטמבר 2014

בברכה ובהערכה, ובתודה גדולה

בנימין (בני) גנץ, רב-אלוף – ראש המטה הכללי


כזכור בעת מבצע 'צוק איתן', הוביל ארגון זק"א פעילות רבת היקף בחזיתות השונות, מתנדבי זק"א היו ראש וראשון לכל דבר שבהתנדבות, אצו ורצו מאירוע לאירוע גם תחת אש, במסירות ובחריצות במהלך כל שעות היממה, נכונים להתייצב ולעסוק בשליחות הקודש, בהגשת עזרה ראשונה, בהצלת חיים, בטיפול בפצועים ונפגעי הלם, בכבוד המת, בעידוד ובעזרה וסיוע לתושבי הדרום וחיילי צה"ל.

 

כמי שהוכרז על ידי שר הבטחון כ'ארגון עזר לשעת חירום' עמדו ראשי הארגון בקשר רציף עם כל גורמי החירום וההצלה, השתתפו בישיבות 'הערכות מצב' ועודכנו בכל רגע נתון על המצב בשטח.

 

בזמנו עם סיום המבצע, בערב הצדעה למתנדבי זק"א בהשתתפות נשיא המדינה מר ראובן ריבלין אמר אז הנשיא בדברי ברכתו: "מדינת ישראל על כל רבדיה מוקירה ומעריכה את פעליו הברוכים ועבודת הקודש של ארגון זק"א ומתנדביו בארץ ובעולם.

 

כתמיד, גם במבצע 'צוק איתן' הייתם החלוצים לפני המחנה, ראינו אתכם ראש וראשונים לכל משימה. נכונים להתייצב ולעסוק בשליחות הקודש, בהגשת עזרה ראשונה, בהצלת חיים, בטיפול בפצועים ונפגעי הלם, בכבוד המת, בעידוד בעזרה ובסיוע לתושבי הדרום ולחיילי צה"ל.

 

 

גם בפגישה שלי עם הרמטכ"ל הוא העלה על נס את תרומתם החשובה של מתנדבי זק"א במבצע 'צוק איתן'.

 

מסירותכם ורוח המסירות שבכם נהפכה לשם עולם. ארגון זק"א ומתנדביו הם הדוגמה הטובה ביותר לשוויון בנטל".

 

יו"ר הארגון יהודה משי זהב אמר: "ראויים מתנדבי זק"א לכל שבח והודיה על פעלם הרב בשגרה בכלל ובחירום בפרט. מתנדבי זק"א אצים ורצים למקומות שמטבע הדברים אנשים בורחים משם, זה לא מובן מאליו. ואין תודה והוקרה חשובה יותר מכך שכבוד נשיא המדינה והרמטכ"ל רואים צורך אישי להודות למתנדבים בשם מדינת ישראל".