פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
זק"א צפון מוקירה את נשות המתנדבים

זק"א צפון מוקירה את נשות המתנדבים, באירוע מחווה הודה ארגון זק"א לנשים שתומכות במתנדבים ומכילות את 'השריטה' שלהם.

25.11.2014

במחוז זק"א צפון פועלים יותר מ-200 מתנדבים מחדרה ועד קריית שמונה. מפקד היחידה רפ"ק אנשל פרידמן יחד עמו קמב"צ זק"א צפון חזקי פרקש ועם חזקי מנת תושב חדרה ומתנדב פעיל בשלל ארגוני הצלה וחסד, החליטו לכבד את נשות המתנדבים בערב הוקרה.

 

עיריית חדרה והעמותה לתרבות הפנאי נרתמו בשמחה למחווה ונידבו את אולם 'אשכול פיס' לטובת האירוע.

 

ביום רביעי (12.11.14) בערב התכנסו כ-170 נשות מתנדבים לערב שכולל הוקרה וחוויה.

 

 

מכתב תודה של אחת הנשים

 

לאחר שהנשים נהנו מכיבוד עשיר ונכנסו לאולם, פתח את הערב רפ"ק אנשל פרידמן בברכות לנשים שמצאו את הזמן לעצמן בין שלל עיסוקיהן והגיעו לערב הוקרה זה. עוד דיבר פרידמן על ההערכה בארגון לנשות המתנדבים, על יכולתן לעמוד בעורף ולהכיל את 'השריטה להתנדבות' של בעליהן "לא קל לשמוע את הבעל אומר: "יצאתי לאירוע. אין לדעת מתי אחזור". אמר פרידמן. הוא הוסיף שערב זה הוא "המעט שאנו בארגון זק"א יכולים לעשות עבורכן הנשים על מנת להביע את תודתנו לכן".

 

לאחר הברכות צפו הנשים בהופעה יוצאת דופן המשקפת את חיי אשת מתנדב זק"א. המופע הונחה על ידי אתי הייזלר, שיחד עם שלוש שחקניות ופסנתרנית, הביעו מעל הבמה את תחושותיהן הנוגעות להתמודדות וההכלה. – מנת חלקה של כל אשת מתנדב, תחושת שותפות הורגשה בקהל כאשר הועלתה מצגת כואבת שבה האישה צריכה להכיל את רגעי השבירה של בעלה החוזר מאירוע קשה. עם זאת, רוב המופע היה מושתת על צחוק ועל תחושת השליחות וההווי המשותף סביב משפחת מתנדבי זק"א.

 

 

 

 

בסיום הכנס נשא דברי הוקרה לנשות המתנדבים מ"מ ראש העיר עו"ד טל אליהו, שהעלה על נס את עזרתן של נשות המתנדבים. "ישנם אין ספור ארגוני התנדבות, אולם אנשים הבוחרים להתנדב ולקיים את המצווה האחרונה שניתן לתת לאדם, מצוות 'כבוד המת', זוהי בבחינת שליחות. מתנדבי זק"א הם אנשים מיוחדים ומאחוריהם עומדות נשים מיוחדות עוד יותר", אמר אליהו.

 

חזקי פרקש עבד בעיקר מאחורי הקלעים, אך נאות לומר שהערב הזה הוא תוצאה של שילוב כוחות נפלאים וכי אין לו ספק שהחלה מסורת שנתית, "ארגון זק"א זו משפחה. כולי תקווה שנישאר מחוסרי עבודה בארגון ומאחל לכל בית ישראל בריאות ואריכות ימים". אמר פרקש.

 

 

 

את סיום הערב, חתם אנשל פרידמן, שהודה לכל העוסקים במלאכה. ובייחוד שיבח את חזקי מנת, שיחד עם אשתו רות, עמלו במשך חודש על קיום האירוע. הנשים נפרדו בתחושה מרוממת כשביציאה חולק להן שי אישי מתנת 'אמבולנס חדרה'.

 

לתמונות נוספות לחץ כאן