פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
מתנדבי זק"א באימון משותף עם כוחות היחצ"א

כ-150 מתנדבי יחידת החילוץ של זק"א השתתפו השבוע באימון השנתי של היחצ"א,

מאת // אתר זק"א 25.12.2015

במשך שלשה ימים תרגלו השבוע באתר הרס באבטין שליד רכסים כ-150 מתנדבי זק"א בפיקודו של מפקד היחידות המיוחדות של זק"א חיים אוטמזגין, יחד עם חיילי היחצ"א של פיקוד העורף איתור וחילוץ מבין הריסות במגוון רב של שיטות ותרחישי ייחוס כשעשרות אנשים פצועים וחללים לכודים מתחת להריסות. באמון המשותף השתתפו לראשונה גם 'יחידת הכלבנים' של זק"א בפיקודו של המפקד דודיק מזור.

 

 

המתנדבים שהתפצלו ל-7 משמרות של 8 שעות כל משמרת, השתבצו יחד עם צוותי החילוץ של היחצ"א, למדו ותרגלו חילוץ מעשי ומקצועי. הצוותים תרגלו חילוץ נפגעים והרוגים מתוך הריסות הבניין, כלבי הפשפוש של זק"א הפליאו לעשות באיתור נעדרים בנקודות שהגישה אליהם היתה קשה ביותר. בנוסף הקימו זק"א תחנת ריכוז נפגעים וריכוז חללים, כל חלל שחולץ מהזירה תועד והועבר לתחנת ריכוז החללים. באימון תרגלו חיילי היחצ"א שיטות חילוץ מורכבות שפותחו ביחידה ובפיקוד העורף, בלקחים שהופקו מאסונות ופיגועים בארץ ובעולם.

 

היחצ"א הינה יחידת מתנדבים מיוחדת בכוחות המילואים של צה"ל בפיקוד העורף אשר מיועדת למבצעי חילוץ והצלה בארץ ובעולם. היחידה מובילה בתחומה בידע מקצועי, זמינות תמידית ונחישות להציל חיים בכל זמן ובכל מקום. כיום עומד בראשה אל"מ דודי מזרחי.

 

 

במשך ימי התרגיל ביקר במקום מפקד פקוד העורף האלוף יואל סטריק, אשר עמד מקרוב על שילובם של מתנדבי זק"א ביחידות היחצ"א. האלוף שיבח את היכולת המבצעית והמקצועית של מתנדבי זק"א. כ"כ ביקר את המתנדבים יו"ר זק"א יהודה משי זהב, אשר יחד עם מפקד היחידות המיוחדות של זק"א חיים אוטמזגין קיימו ישיבת עבודה עם מפקד היחצ"א אל"מ דודי מזרחי, דנו על העמקת השיתוף פעולה בין זק"א ליחצ"א.

 

את האמון העביר במקצועיות רבה מפקד יחידת האיתור וחילוץ בזק"א ומפקד זק"א ביחצ"א חיים אוטמזגין, היה זה התרגיל המשותף השלישי בו מתורגלים פלוגות היחצ"א יחד עם צוותי מתנדבי זק"א.

 

 

לתמונות נוספות לחץ כאן