פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
ארגון זק"א בכנס שיתוף הפעולה העולמי של האו"ם בטורקיה

באיסטנבול שבטורקיה הסתיים הערב (שלישי) כנס בינלאומי בן יומיים אותו קיים האו"ם. הכנס, ראשון מסוגו, היה בסימן שיתוף פעולה הומניטרי בינלאומי לעולם טוב יותר, בהשתתפות נשיאי מדינות, נציגי מאות ארגוני סיוע, מכל רחבי העולם ובראשות מזכ"ל האו"ם באן קי-מון, שבאו ליטול חלק בכנס המקצועי בניסיון "להפוך את העולם לטוב יותר".

24.05.2016

ארגון זק"א שקיבל לפני מספר חודשים מעמד של ארגון המייעץ לאו"ם, שלח אף הוא משלחת מתנדבים מהיחידה הבינלאומית כדי לייצג את הארגון ולסייע בהסברה הישראלית בכנס. מפקד היחידה הבינלאומית של ארגון זק"א - מתי גולדשטיין והמתנדב הוותיק שמעון גרוסמן שכבר צברו ניסיון גדול מאד במקרי חירום ובהם אסונות הומניטריים רבים ברחבי העולם.

 

נציגי הארגון השתתפו בין היתר באירוע הרשמי של מדינת ישראל בראשותו עמד מר קובי וימיסברג - ראש חטיבת שיתוף פעולה אסטרטגי וסיוע ברשות החירום הלאומית (רח"ל) במשרד הביטחון. באירוע העביר מר וימיסברג את משנת רח"ל למוכנות לאסונות ולמלחמה, מתנדבי היחידה העבירו לקהל המשתתפים מכל רחבי העולם את תוכנית הכשרת הקהילות שמחברת בין צוות חרום קהילתיים למחלץ קל. התוכנית זכתה לשבחים רבים מצד ראשי המדינות שהיו בכנס. יצויין כי האגף לשיתוף בינלאומי (מש"ב) של משרד החוץ הביע את נכונותו לעזור בכל מקום בעולם שיידרש.

 

 

 

 

למרות המצב הפוליטי בישראל, נציגי ארגון זק"א ישבו יחד עם נציגי ארגונים מכל העולם כדי לקדם שיתופי פעולה אפשריים. לצערנו לא אחת הותקפו נציגי הארגון ע"י נציגים פרו פלסטינים, אולם לאחר שהוסבר להם כי רוח ארגון זק"א אינו מבדיל בין דם לדם, וכי מתנדבי הארגון השתתפו בעשרות אירועים בעולם ועבדו בשת"פ גם עם ארגונים ערבים, פנו ערוצי הטלוויזיה הערבים לנציגי הארגון בבקשת ראיונות ואירוח בתוכניות אקטואליה בנושא: "יחידות החילוץ הם המאחד בין כל המגזרים".

 

תוצאות ומסקנות כנס זה, מוכיחות שוב כי ארגון זק"א ומתנדביו מוצב היום כגוף מתנדבים עולמי שמוכן לכל שת"פ על מנת להעביר את הידע החשוב שיש לנו לאחר שנים של ניסיון בשטח, ולחבר עולמות דרך העשייה וההתנדבות ומתנדביו לא מהססים גם לחבור לגופים וארגונים חדשים על מנת להציל את מי שניתן להציל ולכבד את אלה שכבר אינם.

 

שמעון גרוסמן: "הכנס בקנה מידה עולמי מעמיד את זק"א כאחד המובילים בתחום, אני מרגיש שהייתה לנו פה שליחות מיוחדת למען תושבי ישראל ויהודי העולם, אפשר לומר שהייתה לנו הצלחה אדירה ב"ה".

 

 

 

מתי גולדשטיין: "הדיאלוג בין הארגונים מהווה מרקם ייחודי לחיבורים עם המדינות העולם ומוריד מחסומים רבים שיש לגופים הרשמיים. אני שמח שהתוכנית שלנו קיבלה שבחים רבים שלא רק מצילה חיים ומכבדת את כבוד המת, אלא גם מורידה מחיצות".

 

יו"ר זק"א יהודה משי זהב: "מסירותם של מתנדבי הארגון בארץ ובעולם אינה ניתן לתיאור, והיא זו שעומדת בחוד החנית של ארגוני הסיוע בישראל וכעת גם מקבלת ביטוי בינלאומי ראוי. הפריסה של המתנדבים שלנו ברחבי העולם מסוגלת לתת מענה לכל אירוע חירום כבשגרה, ומעל הכל תורמת לשיתופי פעולה וקירוב לבבות לא רק בין אחים אלא גם יכולה לקרב בין עמים ואפילו כאלה שבשגרה נחשבים לאויבים זה לזה".