פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
מתנדבי זק"א זכו ב'מגן ראש העיר' אשדוד לשנת 2015

בטכס הענקת 'מגן ראש העיר' למתנדבים וארגונים מצטיינים לשנת 2015 שנערך ביום רביעי (23.12.15) באולם 'בית יד לבנים' באשדוד הוענקו 'תעודות מגן' ל'יחידת זק"א לכיש – אשדוד', לידי מפקדה הנערץ אבי דרעי, ובנפרד ליוסי לנדאו קמב"צ זק"א לכיש כהוקרה על תרומתם החשובה לטובת תושבי העיר.

מאת // אתר זק"א 23.12.2015

בטכס רב הרושם השתתפו: ראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, חברי מועצת העיר, חברי הוועדה המייעצת להענקת מגן ראש העיר, יו"ר זק"א יהודה משי זהב, מפקד זק"א מחוז דרום אשר לוי, אח"מים, מפקדים ומתנדבים.

 

בטכס הודה ראש העיר: "מערך ההתנדבות בשעת חירום בעירנו הוא דוגמא לכלל הרשויות בארץ אשר אימצו אותו גם עבורן. אתם המתנדבים, מציבים עבור התושבים כולם, רף מוסרי של אנושיות שעל כולנו מוטלת החובה לשאת עיננו אליו, הערכים הנעלים של אחריות הדדית, ומעורבות חברתית הם שמהווים את היסודות לאהבת חינם בחברה, ומטביעים את חותמם על אופייה של העיר. כראש העיר, ובשמם של תושבי העיר, אני מוקיר את עשייתכם ומחזק את ידיכם להוסיף ולייצג במעשיכם וברוחכם את כל הטוב והחיובי שבחברה הישראלית".

 

 

 

 

בדברי ההסבר לקבלת הפרס ל'יחידת זק"א לכיש – אשדוד' נאמר:

"ארגון זק"א הוקם בשנת 1989 כארגון מתנדבים הפעיל באירועים הכי קשים שידענו במדינת ישראל. בפיגועי טרור, תאונות דרכים, ואירועים קשים נוספים. כיום מתנדבים בסניף זק"א אשדוד 180 מלאכים. על סניף זק"א לכיש – אשדוד מפקד אברהם דרעי, מתנדב מסור מאין כמוהו. בנוסף לפעילות הקודש "חסד של אמת" ידועים מתנדבי זק"א כמסייעים לכל דבר ועניין ובכלל זה בהצלת חיי אדם, חלוקת מזון לנזקקים, סיוע לנכים ומוגבלים, סיוע לשיקום ושיפוץ מצבות גלמודים, השלמת מניינים לגלמודים וניצולי שואה, גמ"ח ניחום אבלים הכולל אוהל, שולחנות, כיסאות ותאורה, באיתור נעדרים ועוד. פעילות מתנדבי זק"א מתבטאת בנתינה בשעות לא שגרתיות, תוך כדי הפעלת אמצעים מגוונים של 'יחידת צוללים ושייטים', רכבי שטח ואופנועים, 'יחידת כלבנים' ועוד, ובכך משלבת ערכיות ומקצועיות כאחד.

 

המוטו של זק"א: "מגיבים ראשונים ועוזבים אחרונים".

פעילותו ההתנדבותית של הארגון ראויה לכל הערכה ושבח. על כן מצא ראש העיר את ארגון זק"א ראוי למגן ראש העיר על הצטיינות למען הקהילה".

 

בדברי ההסבר לקבלת הפרס ליוסי לנדאו, קמב"צ זק"א לכיש, נאמר:

"מר יוסף לנדאו נולד בשנת 1968. מתנדב מזה כ-25 שנה, עובד בשילוח בינלאומי ועמילות מכס. מר לנדאו מתנדב כקמב"צ לכיש של ארגון זק"א. במסגרת פעילותו מנהל ומפעיל מר לנדאו מתנדבים ומטפל באירועים קשים בארץ וברחבי העולם, תוך דאגה לכבוד המת. מר לנדאו תמיד ראשון לעזור בכל שעות היממה. בנוסף משמש מר לנדאו כיד תומכת ואוזן קשבת למשפחות השכולות בשעתם הקשה. במקביל להתנדבותו בזק"א, מתנדב מר לנדאו למען חולים ונזקקים בעמותת 'עזר מציון'. במסגרת זו מבצע מר לנדאו שליחויות בארץ ובחו"ל להעברת תרופות, פריטים רפואיים, הסעת חולים, הטסת חולי C.F. למחנה נופש רפואי בשוויץ ועוד.

 

 

מר לנדאו ניצל מקריסה של אחד המגדלים באסון התאומים וסייע רבות בחילוץ. כמו כן סייע רבות בשריפה הקשה בבית משפחת ששון בברוקלין.

 

בנוסף לכל אלו, תרם מר לנדאו כליה לאדם שאיננו מכיר.

 

המוטו המוביל את מר לנדאו: "מי שתורם מעצמו לזולת יש מלאך מיוחד ששומר עליו".

 

פעילותו ההתנדבותית ראויה לכל הערכה ושבח. על כן מצא ראש העיר את מר יוסף לנדאו ראוי למגן ראש העיר על הצטיינות למען הצלת חיי אדם".

 

יהודה משי זהב יו"ר זק"א: "מתנדבי זק"א זוכים כל שנה מחדש בפרסים, תעודות הוקרה והצטיינות, עקב מסירותם הרבה לקהילה בכל שעות היממה, בכל מקום בו הם מתבקשים לסייע מיד הם מתייצבים, להציל חיי אדם או לטפל בכבוד המת, מתנדבי זק"א הם מזן מיוחד שכל כולם חסד אמיתי".