פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
זק"א נבחר שוב לארגון האהוד במדינת ישראל אחרי צה"ל

לקראת כנס שדרות שייערך השבוע מתפרסם היום (ידיעות אחרונות 22.11.15) מדד האהדה של הציבור הישראלי לגופים ולמגזרים לשנת 2015. כ-500 נשאלים בני 18 ומעלה דירגו את מידת חיבתם על פי סולם של 1-5. המטרה: לבדוק את מידת האהדה שהציבור רוחש למגזרים, לבעלי תפקידים ולגופים שונים בארץ. הסקר נערך על ידי ד"ר אריה רותם.

מאת // אתר זק"א 22.11.2015

על פי תוצאות הסקר, הגופים האהודים ביותר בחברה הישראלית הם צה"ל עם ציון ממוצע של 93 מתוך 100, אחריו נמצאים זק"א 91%, מד"א 90%, והכי פחות אהודים הם המפלגות, חברות הסלולר והבנקים.

 

בתי החולים והמשטרה שיפרו השנה את מעמדם לעומת השנה שעברה, ואילו מבקר המדינה ובג"צ נמצאים במגמת ירידה עקבית מאז 2013. הפוליטיקאים נמצאים במקום האחרון והלא מכובד גם בדירוג בעלי התפקידים, עם ציון נכשל של 8 נקודות מתוך 100. קצת מעליהם נמצאים עורכי הדין, ובראש הרשימה בעלי התפקידים האהודים ביותר: רופאים 86%, אנשי צבא 82% ומורים 77%.

 

נשיא כנס שדרות, עוזי דיין: "הישראלים מפגינים גם השנה אפס סובלנות לחוסר צדק המתבטא בחוסר שביעות רצון מתפקודם של נבחרי הציבור ושל המוסדות הפיננסיים הגדולים, ואילו אנשי הביטחון, המשטרה וההצלה זוכים לאהדה לאור תפקידם החשוב בעת הזו".

 

יהודה משי זהב יו"ר ארגון זק"א: "הסקר מבטא את מה שאנו יודעים וחווים ביום יום, את ההערכה הגדולה לעבודת הקודש של מתנדבי זק"א, על היותם החלוצים לפני המחנה באירועי שגרה כבחירום בארץ ובעולם בהצלת חיים ועד מתן כבוד למת".

 

כתבות נוספות
לקראת כנס שדרות שייערך בשבוע הבא מתפרסם היום (ידיעות אחרונות 21.11.14) מדד האהדה של הציבור הישראלי לגופים ולמגזרים לשנת 2014. כ-500 נשאלים דירגו את מידת חביתם על פי סולם של 1-5. המטרה: לבדוק את מידת האהדה שהציבור רוחש למגזרים, לבעלי תפקידים ולגופים שונים בארץ. את הסקר ביצע מכון TRI מחקרים אסטרטגיים.
ידיעות אחרונות (17.11.13): סקר חדש שבוחן את יחסו של הציבור כלפי המוסדות השונים במדינה קובע: צה"ל נותר הגוף האהוב ביותר, יחד עם מד"א, וזק"א.