פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
ערב דיבוב למתנדבים שחוו את הטראומה הקשה בפיגוע בביהכ"נ 'בני תורה' בהר נוף

המראות הקשים בטבח הנורא בפיגוע בבית הכנסת 'בני תורה' בשכונת הר נוף היו יותר מדי אפילו בשביל המתנדבים הוותיקים והקשוחים ביותר של זק"א. יומיים אחרי הפיגוע, התכנסו עשרות המתנדבים שפעלו באירוע לערב דיבוב והתפרקות, כדי לדבר על הטראומה הנפשית הקשה שחוו.

מאת // אתר זק"א 22.11.2014

ביום חמישי בלילה שלאחר פיגוע התכנסו באולם המנהלה של 'עירית ירושלים' שבככר ספרא עשרות מתנדבים, בהשתתפות חבר ועד רבני זק"א הרב חיים דביר, יו"ר הארגוןיהודה משיזהב, ובהובלה של צוות מקצועי של ארגון 'נט"ל – נפגעי טראומה על רקע לאומי'. כדי לדבר ולדובב את המתנדבים ולהקל על מצוקתם הנפשית.

 

במשך שעות פרקו המתנדבים מעל ליבם את החוויות הקשות שעברו עליהם. הם סיפרו שהאירוע בבית הכנסת 'בני תורה' היה קשה מנשוא גם עבורם יותר מאשר אירועים קשים אחרים, הם תיארו את השעות הרבות והקשות כחוויה טראומתית קשה שתלווה אותם שנים ארוכות, תיארו את זירת האירוע, הקושי אל מול המראות המזוויעות בהיכל בית הכנסת, יהודים בעלי זקן ופיאות עטופים בטלית ותפילין שנורו נטבחו ונשחטו, מתבוססים על הרצפה בשלוליות ענק של דם יחד עם ספרי הקודש המגואלים בדם הקדושים. הזירה השנייה בבית ההלוויות העירוני 'שמגר' שם בצעו את הזיהוי, לקיחת "טביעות אצבעות" מאצבעותיהם הכרוכות ברצועות התפילין, כשהאצבעות וכפות הידיים שסועות מהגרזנים של הרוצחים, עת המתפללים ניסו להגן על ראשם עם הידיים אל מול הסכינים והגרזנים של הרוצחים הנתעבים.

 

צילום: מנדי הכטמן - דוברות זק"א

 

 

צילום: מנדי הכטמן - דוברות זק"א

 

 

 

במשך כשלש שעות דיבבו הצוותים המקצועיים של נט"ל את עשרות המתנדבים שהתחלקו לשלש קבוצות בשלש אולמות, ובכך הקלו עליהם במצוקתם הנפשית הקשה אחרי הטראומה הקשה שחוו.

 

במהלך הערב נכנס ראש העיר מר ניר ברקת אל האולם והביע בשם כל תושבי ירושלים את הוקרתו והערכתו למתנדבי זק"א אשר פעלו בזירת הטבח המחריד בבית הכנסת. ראש העיר שהגיע לזירת הפיגוע בהר נוף דקות אחדות אחרי קרות הפיגוע, הביע את סלידתו ממעשי הזוועה של המחבלים, ואת התפעלותו מתעצומות הנפש של המתנדבים שעסקו במלאכת הקודש של פינוי זירת הפיגוע והבאת הנרצחים הי"ד לקבורה כהלכה.

 

צילום: מנדי הכטמן - דוברות זק"א

 

צילום: מנדי הכטמן - דוברות זק"א

 

בתום הערב וכחלק מהטיפול המקצועי פתחו עשרות המתנדבים בשירי נשמה ורגש, בליווי זמר הנשמה חזקי סופר. במשך שעה ארוכה ישבו המתנדבים מחובקים אחד בשני שרים שירי נשמה תוך כדי הורדת דמעות לרוב, בבחינת 'איש את רעהו יעזור ולאחיו יאמר חזק' ובמילוי אנרגיות וכוחות נפש חדשים של 'חזק חזק ונתחזק' למוכנות של עבודת הקודש בעתיד.

 

צילום: מנדי הכטמן - דוברות זק"א

 

לתמונות נוספות לחץ כאן