פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
זק"א וישראלייף יעבירו הכשרה לשעת חירום לרבני אירופה

כנס רבנים שיתקיים השבוע בימים שני – רביעי בפראג שבצ'כיה ביוזמת 'מרכז רבני אירופה' ובהשתתפות של למעלה ממאה רבנים מרחבי אירופה, יעניק 'כלים' לרבנים להתמודד עם שורה של בעיות אקטואליות בקהילותיהם. וזאת בעקבות גל הטרור והאנטישמיות ששוטף את אירופה.

מאת // אתר זק"א 21.02.2015

בין הנואמים בכנס יהיו הרבנים הגאונים: רבי אברהם יוסף, רבה הספרדי של חולון וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל; רבי דורון אחיאל רב קהילת 'נצח ישראל' שבלונדון; רבי בנימין יאקבס יו"ר ועד רבני המחוזות בהולנד וחבר מועצת רבני אירופה; רבי יעקב דוד שמאהל דיין שומרי הדת באנטוורפן וחבר מועצת רבני אירופה;  רבי מיכאל שמרלא אב"ד שטרסבורג וחבר מועצת רבני אירופה; רבי אליהו בר שלום מחבר סדרת הספרים 'משפט הכתובה'; רבי יצחק ניאזוב רבה הספרדי של וינה וחבר מועצת רבני אירופה; רבי מאניס בראש רב קהילה בפראג ושליח חב"ד.

 

הכנס יערך בשיתוף 'קרן חוליא' שמיסודה של קרן מתנאל ומנהלה מר אלברט אפללו.

 

תמונות ארכיון של תרגיל זק"א בחו"ל - צילום: דוברות זק"א

 

ההחלטה על קיום הכנס והנושאים שיועלו בו באה בעקבות פניות רבות של רבנים מרחבי אירופה אל ראשי 'מרכז רבני אירופה', לבקשת הרבנים ובעקבות שורה של אירועי טרור ואנטישמיות בעולם, בהם נפגעו יהודים, גיבש 'מרכז רבני אירופה', בסיוע הארגונים 'זק"א' ו'ישראלייף' תוכנית למצבי חירום. בהם יקבלו הרבנים שיעורים בסיסיים בהגשת עזרה ראשונה והתנהגות בשעת חירום.

 

מתי גולדשטיין מפקד היחידה הבינלאומית של זק"א, ודובי מייזל סמנכ"ל 'ישראלייף-איחוד הצלה, יעבירו במהלך ימי הכינוס הכשרה בסיסית לרבנים העומדים בראש קהילות יהודיות ברחבי העולם שיוכלו, כל רב במקומו, לתת מענה לכל אירוע חירום.

 

 
תמונות ארכיון של תרגיל זק"א בחו"ל - צילום: דוברות זק"א

 

גיבוש התוכנית נעשה בעקבות פניות רבות של רבני קהילות יהודיות ברחבי העולם אל 'מרכז רבני אירופה' בהן הובע חשש, כי העובדה שרבנים אינם יודעים לתת מענה במצב חירום או אסון עלול להעמיד את הקהילה ומוסדותיה במשבר או בסכנת פיזית, כתוצאה מפגיעה בתושבים או במוסדות הקהילה, בתי כנסת, מרכזים קהילתיים, בתי ספר, גנים ועוד.

 

אנשי הקהילות הוסיפו כי מעבר לפגיעה הפיזית בחברי הקהילה, על ראשי הקהילה גם להתמודד עם תוצאות המעשים האנטישמיים בכל הנוגע להיבטים של החוסן הקהילתי וההשלכות של אובדן אמון התושבים, במצב של חוסר מוכנות בעת שמתרחש אירוע כמו גם במהלך תהליך השיקום והחזרה לשגרה.

 

תמונות ארכיון של תרגיל זק"א בחו"ל - צילום: דוברות זק"א