פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
יחידת הג'יפים של זק"א במסע "גיבורים בעקבות המכבים" לילדים מוגבלים

יחידת הג'יפים של זק"א שזכתה לסיקור נרחב בפעילותה בשנה שעברה בעקבות סערת השלג בירושלים, חגגה גם השנה את מסע הגיבוש המסורתי - מסע 'גיבורים בעקבות המכבים' בשיתוף ארגון 'חברים לרפואה' העוסק בסיוע וטיפול בילדים מיוחדים.

מאת // אתר זק"א 18.12.2014

המסע, הנערך זו שנה השביעית מהווה יום גיבוש למתנדבי היחידה המונה כיום מעל 370 ג'יפאים מתנדבים מכל רחבי הארץ ומהווה כיחידת הג'יפים הגדולה בישראל.

 

המתנדבים הנפגשים במשך כל ימות השנה במשימות של חיפוש ואיתור נעדרים ובמשימות ביטחון שונות, מקבלים את האפשרות וההזדמנות להיפגש בנסיבות של נתינה מתוך שמחה לילדים מיוחדים המצטרפים למסע.

 

 

את המסע החלו קרוב למאה ג'יפים שהתכנסו ברחבת מחסני החירום של עיריית פתח תקווה בדרכם למנהרות רכבת ישראל החדשות שהוכשרו ונפתחו באופן מיוחד עבור המסע, לראשונה הוארה המנהרה הארוכה (כ-4 ק"מ) באור רכבי המתנדבים ובעיקר באור הבוקע מעיני הילדים שזו להם חוויה שנתית ייחודית.

 

משם המשיך המסע אל השטח בין הרים וסלעים כשברקע עדרי בקר במרעה ונוף עוצר נשימה של עמק איילון והרי ירושלים עד לסיומו בחוות עמק איילון, שם נערכה מסיבה והדלקת נר חנוכה בהשתתפות ילד הפלא זוכה התוכנית ביה"ס למוזיקה עילי אבידני ומופע קסמים מרתק.

 

 

מהנהלת מנהרות הרכבת נמסר כי הרעיון לקחת חלק במסע הגיבורים דרך מנהרות הרכבת המסמלת את הקדמה וההתפתחות של מדינת ישראל, את החציבה באבן בדרך אל המטרה, עורר בהם התרגשות והתגייסות מהירה ע"מ לאפשר את החוויה הייחודית לילדים ולמתנדבים. ההתרגשות ברגע האמת כשמול עינך עשרות ג'יפים ועליהם ילדים מיוחדים שמחים ומתלהבים היא עצומה ומחזקת ואנו שמחים להיות חלק ממעשה חשוב שכזה.

 

יהודה משי זהב יו"ר זק"א, אמר: "מדהים לראות עשרות מתנדבים מכל גווני הקשת תורמים יום עבודה, משקיעים בהוצאות הנסיעה מכיסם והכל במטרה אחת של לעשות טוב למישהו אחר, אין ספק שדווקא בימים אלו שלפני בחירות בהם יש נטייה לחשוב שרב המפריד על המחבר, הרי שמסע שכזה יכול להוות מדד אמיתי לרוחם ואיכותם של המתנדבים".

 

 

שלומי, ילד מיוחד המשתתף זו השנה השלישית במסע מתאר: "יש הרבה אנשים טובים שעוזרים לנו בהתמודדות היומית ומעודדים אותנו, אבל במסע השנתי עם זק"א אנחנו פוגשים מתנדבים שמספרים לנו על משימות שהשתתפו בהם וחוויות שעברו במסגרת זק"א, וזה נותן לנו כבוד גדול לטייל איתם ולהמשיך לשמור איתם על קשר במשך כל השנה, אני נוסע עם אותו המתנדב כבר שנה שלישית כל שנה אני מחכה בכניסה לנקודת הכינוס כדי לפגוש את ג'רי המתנדב, אני לא מתקשר אליו כי אני יודע שאם אתקשר הוא יבוא בכל מחיר אפילו אם הוא לא יכול, אני פשוט מחכה לו בכניסה ומתפלל שגם השנה הוא יגיע".

 

 

לתמונות נוספות לחץ כאן