פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
ערב גיבוש והוקרה למתנדבי זק"א מרחב נגב

בערב מיוחד התכנסו ביום שני (18.1.16) עשרות רבות של מתנדבי זק"א מרחב נגב ובנות זוגם לערב של הוקרה על פעילותם הענפה, הן ב'הצלת חיים' והן בטיפול ב'כבוד המת'. ולגיבוש ועידוד ומילוי אנרגיות חדשות להמשך עבודת הקודש עם דגש מיוחד על נשות המתנדבים שתומכות בזמנים קשים כאשר חוזרים מזירות אסון.

מאת // אתר זק"א 18.01.2016

את המפגש כיבדו מפקד מרחב נגב תנ"צ אמנון אלקלעי, יו"ר זק"א יהודה משי זהב, רב משטרת ישראל מחוז דרום רפ"ק ראובן כמיל,  מנכ"ל זק"א דובי ויסנשטרן, מפקד זק"א מחוז דרום הרב אשר לוי, חברי המטה ומתנדבים.

 

שבחים רבים הורעפו על ראשם של מתנדבי זק"א מפי הדוברים על מסירות נפשם ומקצועיותם הרבה. רגילים אנו לראות את מתנדבי זק"א רצים למקומות שמטבע הדברים אנשים בורחים משם, ואילולא תמיכת האישה בת הזוג, הדבר היה בלתי אפשרי. ולהם מגיע התודה והברכה, חזרו וברכו הדוברים.

 

 

 

עשרות הרבות של המתנדבים מכל מרחב הנגב: באר שבע, ערד, אופקים, דימונה, מיתר, הפזורה הבדואית, מצפה רמון, עומר, רמת חובב, מצפה רמון, ירוחם, להבים ועוד. התכנסו באולם המפואר 'תבל' שבבאר שבע, לארוחת ערב חגיגית שנערכה בטוב טעם. במהלכו ברכו הדוברים את המתנדבים והביעו את תודתם של תושבי מרחב הנגב, כמו גם של ראשי הארגון.

 

"תמיד חשנו וידענו שזק"א היא משפחה שהולכת אתך לאורך כל הדרך, בתמיכה ובעידוד ל'עבודת הקודש' הקשה, הערב ידעו זאת גם בני המשפחה הרחבה שלנו", אמרו מתנדבי זק"א שחזרו הביתה אחרי ערב ארוך, עייפים אך מרוצים.

 

מפקד מרחב נגב תנ"צ אמנון אלקלעי: "כבוד גדול למרחב נגב שיש בה 'מלאכים' כמוכם, אני מלווה מקרוב את הפעילות שלכם בכלל, הראשונים בכל אירוע ואירוע לא רק בחירום אלא בעיקר בשגרה".

 

 

 

 

יהודה משי זהב יו"ר זק"א, אמר: "המסירות והפעילות של מתנדבי זק"א בארץ ובעולם גורמת לאחדות בעם ולקידוש שם שמים ושם ישראל ובעיקר להשתאות על תעצומות הנפש הגדולות של המתנדבים בהיחשפות למראות ומחזות קשות מנשוא ועל החוסן הנפשי של מתנדבי זק"א. אילולא התמיכה העידוד והחיזוק של האישה בבית, לא היה סיכוי למתנדבי להמשיך בעבודת הקודש הקשה מכל, וזו ההזדמנות להודות להם על כך מכל הלב".

 

המתנדב הרב אלישע סיטרואן סגן קמב"צ ומפקד זק"א עיירות ריגש במיוחד את המשתתפים כשסיפר על תאונת דרכים בו נהרג חתנו ז"ל, איך הוא היה אמור לטפל באירוע קשה זה כמתנדב זק"א מצד אחד, וכאבי המשפחה מצד שני. ובעיקר על התמיכה החמה שקיבל מהחברים המתנדבים במשפחת זק"א.

 

כמו כן דברו וברכו: מפקד זק"א מחוז דרום הרב אשר לוי. מפקד זק"א מרחב נגב יהודה לורבר. הנחה בטוב טעם ודעת קמב"צ מרחב נגב גדי קלרמן.

 

במהלך הערב הוענקו תעודות הוקרה למתנדבים מצטיינים מהמרחב: מפקד המרחב יהודה לורבר, שמעון זגורי, יעקב יפרח.

 

מפקד מרחב הנגב תנ"צ אמנון אלקלעי הפתיע את המשתתפים כשהעניק 'תעודת מתנדב מצטיין' לקמב"צ צוות 'הפזורה הבדואית', חליל אבו-זאיד שמפליא לעשות בתרומתו ועשייתו הרבה במסגרת ההתנדבות בזק"א.

 

 

 

עד השעות המאוחרות ריתק הסטנדאפיסט הרב שמעון פרץ את ציבור המשתתפים במופע קומי על חייהם של מתנדבי זק"א ובני משפחותיהם בהתמודדות עם עבודת הקודש הקשה.

 

בסיום הערב חולק למתנדבים ערכת שי אישי וצנוע כתודה קטנה על הפעילות הגדולה, ובתפילה ובתקווה להיפגש אך ורק באירועים שמחים.