פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
50 מתנדבים חדשים הצטרפו למשפחת זק"א

בטקס מרשים ומושקע שהתקיים ביום שני (17.8) באודיטוריום של מטה משטרת ישראל מחוז חוף צורפו 50 מתנדבים חדשים ליחידת זק"א מחוז צפון, וזאת אחרי שסיימו בהצלחה את הקורס וההכשרה.

מאת // אתר זק"א 17.08.2015

בקורס המקצועי למדו המתנדבים כיצד לפעול בזירות אסון של אירועי מוות קשים כגון פיגועים, תאונות דרכים, התאבדויות, זירות רצח וכדו', כמו גם כל מה שקשור בזיהוי בפן המקצועי וההלכתי. את הקורס העבירו מיטב המומחים המקצועיים של משטרת ישראל בתחומים של: זיהוי פלילי, חבלה, אגף התנועה ועוד. את הפן ההלכתי העביר יו"ר ועד רבני זק"א הרב יעקב רוז'ה.

 

טקס סיום הקורס של 50 המתנדבים החדשים, חלוקת התעודות והציוד, היה גם לערב הצדעה לכלל מתנדבי זק"א מחוז צפון תחת פיקודו המקצועי והמסור של הרב אנשל פרידמן ויד ימינו הנאמן חזקי פרקש קמב"צ המחוז, על שנים של עבודת קודש נאמנה בהם הם פועלים במסירות נפש, ללא לאות בכל מצב ובכל תנאי באירועים טראגיים ובחשיפה למראות ומחזות קשות מנשוא, תוך כדי קידוש השם שאין למעלה הימנו.

 

 

 

 

 

 

בטקס בו השתתפו עשרות רבות של מתנדבי זק"א ממחוז צפון, החדשים ומהוותיקים הפועלים זה עשרות שנים. נכחו: ניצב זוהר דביר מפקד מחוז צפון, יהודה משי זהב יו"ר זק"א, הרב יהושע הרשקוביץ חבר ועד רבני זק"א, נצ"מ אילן הרוש קצין אג"מ מחוז חוף, רפ"ק אמנון ברדוגו ר' ענף מתנדבים מחוז חוף, רפ"ק גרשון וינגוט קצין מתנדבים חרדים באק"מ, דובי ויסנשטרן מנכ"ל זק"א.

 

קמב"צ זק"א מחוז צפון חזקי פרקש: "זכורה לי תאונת דרכים קשה בשנת 2003 אליה נקראתי ואז נחשפתי לראשונה אליך ולמצבך האנוש ניצב זוהר דביר. בבית החולים ייחלתי לשיפור בבריאותך וכי תמשיך בדרכך. היום זו סגירת מעגל מרגשת עבורי באופן אישי להתכבד בטקס זה בנוכחותך".

 

 

 

ניצב זוהר דביר ממ"ז צפון ציין במיוחד ושיבח את מנהיגותם הייחודית של מפקד זק"א מחוז צפון הרב אנשל פרידמן ואת כלל הפעילות של המתנדבים במשך כל השנה: "בזריזות המאפיינת את מתנדבי זק"א, לא פעם אתם אלו שמעדכנים אותנו על האירוע, בכל פעם שאני רואה אתכם בזירות אירוע, עוברת בראשי המחשבה על מלאכי זק"א הראשונים המגיעים לזירת האירוע והאחרונים לעזיבתו, והכל בהתנדבות מלאה בהתעסקות בדברים קשים בהצלת חיים ובמתן כבוד למת, מעשיכם הכבירים מעניקים לנו את החוסן הרוחני הנדרש לפעילות משטרת ישראל. נכחתי בזירות רבות בהן פעלתם וחזיתי ברצינותכם מקצועיותכם ובמסירותכם ועל כך תודה".

 

הרב רפ"ק אנשל פרידמן: "זק"א מגלמת בתוכה את הרעיון הבסיסי של חיבור כל אדם באשר הוא. וכראיה בין המתנדבים החדשים שהוכשרו נמצא עימנו ריאד עאמשה מדלית אל כרמל".

 

 

 

 

יהודה משי זהב יו"ר זק"א: "זה מרגש בכל פעם מחדש לראות מתנדבים נוספים עם ברק בעיניים שמצטרפים למעגל העשייה וההתנדבות בהתעסקות בפעילות הקשה של 'חסד של אמת'. ארגון זק"א גודל ומתרחב ולכן יש חשיבות רבה במתנדבים חדשים. בזכות אנשים כמוכם עם רוח התנדבות המקדשת שם שמים בארץ ובעולם, נבחר זק"א כארגון האהוד מספר 2 במדינת ישראל 87% אחרי צה"ל שקבלו 90%".

 

הרב שמואל הלר, רב בית המדרש המרכזי בחיפה, ריתק את הקהל בטוב טעם ודעת בדברי כיבוש וחיזוק לקראת הימים הנוראים.

 

עם תום הטכס חולקו למתנדבים החדשים תעודת מתנדב. אפוד זק"א ותיק ציוד אישי הנדרש לעבודת הקודש.