פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
זק"א השתתפו בתרגיל הרב לאומי של צבא ארה"ב

לראשונה מתנדבי זקא השתתפו בתרגיל הנחשב לתרגיל רב לאומי של צבא ארה"ב, אחד התרגילים הגדולים המתקיימים שם פעם בשנתיים

מאת // אתר זק"א 16.06.2013

התרחיש דימה אסון טבע של סופת טורנדו שחצה את העיר בלומינגטון במדינת אינדיאנה שבארה"ב, בדומה לסופת הטורנדו שפקדה את מדינת אוקלהומה בחודש שעבר, בה נהרגו כחמישים אזרחים, נפצעו מאות ואלפים נשארו ללא קורת גג. מטרת התרגיל היתה דגש על שיתוף פעולה 'בין ארגוני' ברמה הלאומית והבינלאומית.

 

אל משלחת המתנדבים שיצאה מהארץ הצטרפו מתנדבים נוספים מיחידת זק"א ארה"ב בפיקודו של מנכ"ל זק"א ארה"ב צבי גלוק, ונשיא זק"א הרב מאיר גורביץ.

 

צילום: שימי גרוסמן - דוברות זק"א

 

לאחר שאשתקד בתרגיל נקודת מפנה 6, נכחו נציגים של צבא בארה"ב בתרגיל גדול של זק"א שהתקיים בפארק 'מרכבות הירקון', בו תרגל ארגון זק"א תרחיש אסון שבו חמש מאות חללים ובשילוב של מגוון היחידות של זק"א. פנה 'המשמר הלאומי' של צבא ארה"ב, אל ארגון זק"א בבקשה לקחת חלק ולשלב את יכולותיה של ארגון זק"א בתרגיל הרב לאומי שהתקיים בשבוע שעבר.

 

לאחר שבועות של הכנות ותיאומים עם צוות ניהול התרגיל, התקבלה המשלחת בארוחת ערב רשמית בה השתתפו כל הכוחות שהשתתפו בתרגיל. במהלך הערב הוצגו היכולות של 'היחידה הבינלאומית של זק"א' בפני הנוכחים כמו גם של יתר היחידות המשתתפות.

 

למחרת הגיעה המשלחת למתקן אימונים מיוחד של 'המשמר הלאומי' כדי לעבוד וללמוד על מגוון הכלים והיכולות שיש לצבא האמריקאי וכדי להתאמן בתרחישים הייחודיים לתרגיל.

 

צילום: שימי גרוסמן - דוברות זק"א

 

במשך כשבוע ימים תרגלו מתנדבי זק"א מגוון של תרחישים שונים במצבי אסון המוניים. זק"א אף הקים במקום חפ"ק מיוחד ונקודת ריכוז חללים אליו הועברו החללים בתרחיש של התרגיל. צוותי 'המשמר הלאומי' האמריקאי כמו גם הגורמים המקצועיים שהיו מעורבים בתרגיל, התרשמו מאד מהיכולות של משלחת זק"א, מרמתה המקצועית ומהנסיון הרב שצברו באירועי אסון ברחבי העולם, עד כדי כך שבמהלך התרגיל 'מפקדת התרגיל' האצילה סמכויות נוספות על צוותי זק"א שהשתתפו בתרגיל, לרבות כל פעולות מיון הנפגעים והעברתם לטיפול של שירותי הרפואה המקומיים.

 

במסגרת התדריכים שערכה מנהלת התרגיל, בראשות קצינים בכירים ב'משמר הלאומי' האמריקאי והיחידות המיוחדות, עלתה על ראש סדר היום חשיבות שילוב ארגון זק"א בפרוטוקול הרשמי של יחידות 'המשמר הלאומי' האמריקאי באירועי אסון. כפועל יוצא מכך, כבר התקבלה פנייה רשמית מ'המנהל הרפואי' ומ'מנהל הכוחות המשולבים' של 'המשמר הלאומי' לקדם תהליך שכזה.

 

צילום: שימי גרוסמן - דוברות זק"א

 

מנכ"ל זק"א ארה"ב צבי גלוק: "אין ספק שזו היתה הזדמנות מיוחדת במינה להציג בפני הגורמים הבכירים ביותר בארה"ב את יכולותיה של 'היחידה הבינלאומית' של זק"א, מתוך רצון כן שלהם לשלב יכולות אלו במענה הלאומי והבינלאומי שלהם לאסונות".

 

מתי גולדשטיין מפקד היחידה הבינלאומית: "ניתנה הזדמנות נדירה לזק"א להיות חלק מתרגיל בסדר גודל כזה זו הכרה ביכולת המבצעית והמקצועית של הארגון. ואין ספק שזה יעלה את הרמה המבצעית לאין ערוך".

 

יו"ר ארגון זק"א יהודה משי זהב: "הזמנת והשתתפות ארגון זק"א בתרגיל הרב לאומי של צבא ארה"ב, היא תעודת כבוד והערכה רבה לארגון ומתנדביו ששמו יצא לתהילה ברחבי העולם". 

 

צילום: שימי גרוסמן - דוברות זק"א

 

לתמונות נוספות לחץ כאן