פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
ראשי זק"א אצל מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א

יו"ר זק"א יהודה משי זהב יחד עם הגאון הרב חיים דביר מוועד רבני זק"א, ומזכיר וועד הרבנים הרב מאיר אקער ומתנדבים נוספים עלו לביתו של שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי לדון בשאלות העומדות על הפרק בענייני טיפול וקדושת המת, לאור שאלות שהועלו במשך השנים וחלקן קיבלו משנה תוקף בזמן האחרון.

מאת // אתר זק"א 15.05.2016

יו"ר זק"א יהודה משי זהב העלה בפני הגאון רבי חיים קנייבסקי שאלות שצצו במהלך טיפול בזירות מורכבות, ובעניינים שעולים על ידי המחלקה המשפטית בעניינים של מניעת ניתוח שלאחר המוות, שריפת גופות ועוד.

 

 

הגאון הרב חיים דביר מרבני זק"א הסביר התלבטויות שונות שיש במהלך דיונים בשאלות שעולות לפרקים בעניין הטיפול ושמירה על כבוד המת והציג בפני מרן את 'קובץ הלכות זק"א' שיצא לאחרונה ע"י הארגון לרגל ז' אדר, אשר מכיל בתוכו הלכות דינים ומנהגים לעוסקים בחסד של אמת, ומענה לשאלות בהם נתקלים מתנדבי הארגון במהלך עבודת הקודש, הרב התפעל מאד ושמח על הדבר. הקובץ נערך וסודר על ידי הרב מאיר אקער מזכיר ועד הרבנים שנערך עתה להוצאה של ספר מורחב שיכלול את כל השאלות ההלכתיות בהם נתקלים מתנדבי זק"א בזירות אירוע.

 

במהלך הדברים העלה הגר"ח קנייבסקי על נס את הפעילות הקדושה של ארגון זק"א ומתנדביו, אשר עושים כל אשר לאל ידם על מנת לעמוד בפרץ על קדושת החיים והמתים, וכי הם עושים דברים חשובים מאין כמותם גם במקום שהוא בבחינת "במקום שאין איש".

 

 

 

הגר"ח בירך את יו"ר הארגון ואת המתנדבים שעושים ימים ולילות למען הזולת.