פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
מובילים בעשייה – ערב הוקרה למלאכי זק"א

הרבנים הראשיים, שרים, חברי כנסת ואישי ציבור רבים הגיעו לברך ולהביע את הוקרתם למתנדבי זק"א * ארגון זק"א לא צריך פרסום, עצם קיומו של הארגון הוא קידוש ה' בכל רחבי העולם, אמר שר הבריאות * שי אישי ויוקרתי חולק למתנדבים * 18 מתנדבים זכו בכרטיסי טיסה למגוון יעדים בעולם

מאת // אתר זק"א 17.03.2016

תחת הכותרת "מובילים בעשייה'' התכנסו אמש אלפי מתנדבי זק''א מרחבי הארץ והעולם סביב שולחנות ערוכים לערב הוקרה מושקע במיוחד, כדי למלאות את המצברים להמשך עבודת הקודש.

 

אישי ציבור רבים הגיעו כדי להביע את הוקרתם למתנדבי זק''א, ואף נשאו דברים בברכה והוקרה למתנדבי הארגון, ביניהם: הרבנים הראשיים לישראל הראשל"צ הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו, שר הבריאות יעקב ליצמן, שר הפנים הפריפריה הנגב והגליל הרב אריה דרעי, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, השר לשירותי דת הרב דוד אזולאי, סגן שר הבטחון הרב אלי בן דהן, סגן השר במשרד לשיתוף פעולה אזורי מר איוב קרא, יו"ר ועדת הפנים ח"כ דודי פינס, ח"כ יאיר לפיד, ח"כ מוטי יוגב, ח"כ בצלאל סמוטריץ , מפקד משמר הגבול ניצב יעקב שבתאי, ראש עיריית פ"ת איציק ברוורמן, ראש העיר רחובות איציק מלול, ראש מועצת רמת ישי עופר בן אליעזר, רמ"ט פיקוד העורף תת אלוף דדי שמחי, רח"ט שת"פ אסטרטגי וסיוע ברשות חירום לאומית מר קובי וימיסברג, מפקדי וקציני משטרת ישראל, רב מטה הארצי הרב משה גפני, רב מחוז תל אביב במשטרת ישראל הרב אליהו קב, קצין מתנדבים מגזר חרדי רפ"ק גרשון וינגוט, יו"ר ועד ידידי זק"א ארה"ב מנדי חדייטוב, מנכ"ל זק"א ארה"ב צבי גלוק, נשיא ועד ידידי זק"א לוס אנג'לס מר מרווין מרקוביץ, חברי הנהלת זק"א ועוד רבים.

 

 

 

 

 

המתנדבים קיבלו בהתרגשות את ברכתם של הרבנים הראשיים שהתייחסו בדבריהם גם לסוגיות הלכתיות שונות הנוגעות למתנדבי זק"א.

 

יו"ר הארגון יהודה משי זהב נקרא לשאת דברים, הוא הזכיר את הקמת הארגון לפני כ-27 שנים, מתנדבים בודדים חדורי מוטיבציה שהיו לחוד החנית של העוצמה שמופגנת באירוע זה. "מובילים בעשייה", כך נקבעה הכותרת של כינוס מתנדבי זק"א חשוב זה. משי זהב מנה רשימה ארוכה של הישגים ייחודיים אותם הוביל ומוביל ארגון זק"א. משי זהב הביע את הערכתו למתנדבי עבודת הקודש, למפקדים והקמב"צים, חברי הנהלת הארגון, תומכי וידידי זק"א.

 

נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין וראש הממשלה בנימין נתניהו שלחו את ברכתם שהוקרנה על גבי מסכי הענק באולם.

 

 

 

 

 

 

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ציין בדבריו כי המשרד לבטחון פנים הכפיל את תמיכתו באיגום המשאבים לארגון זק"א בשנה האחרונה, וכי הוא רואה את הזכות שלו לסייע לכל פניה של הארגון בכל דבר, השר הביע את התפעלותו מרוח ההתנדבות של המתנדבים ואמר כי בדעתו לקחת את המודל של ארגון זק"א כדי להביא לעוד מתנדבים לפעילות בארגוני הסיוע ובמשטרת ישראל. התודה וההוקרה שאנו רוחשים לכם הערב, היא בעבור המסר החשוב שאתם מעבירים בפעולתכם ההתנדבותית היומיומית לעם ישראל כולו. המסר לפיו השילוב בין החברה החרדית לכלל העם הוא שילוב נכון, אפשרי וקיים.

 

אחד הסמלים הבולטים של השילוב הזה, הוא כמובן ידידי היקר יהודה משי זהב, יושב ראש ומייסד זק"א, איש רעיון ומעשה, שכבר לפני חצי יובל שנים, הבין שהחברה החרדית היא חלק בלתי נפרד מעם ישראל, והחל לפעול במרץ כדי להכשיר לכך לבבות. הערב שאנו מקיימים כאן הערב, הוא גם ערב הוקרה לפעולה בשירות שילוב החברה החרדית בחברה הישראלית. סיים השר ארדן.

 

שר הפנים הרב אריה דרעי, ידיד ותיק של ארגון זק"א שנים ארוכות אמר בדבריו, כי משרד הפנים כמשרד שאחראי על איגום המשאבים לזק"א יכפיל את התמיכה והתחייב כשר הנגב והגליל לסייע בהקמת "בית זק"א" בצפון ובדרום, כמו"כ אמר השר כי בדעתו להקים במשרד הפנים יחידת זק"א - פס"ח (פינוי סעד חללים) אליה יגוייסו כאלף מתנדבים חדשים לשעת חירום.

 

 

 

 

 

שר הבריאות הרב יעקב ליצמן תומך נלהב של מתנדבי זק"א ושגריר נאמן של הארגון אמר בדבריו כי ארגון זק"א לא צריך פרסום, עצם קיומו של הארגון הוא קידוש ה' בכל רחבי העולם. השר ליצמן שב והבטיח בדבריו להמשיך לעמוד לימין הארגון ולהילחם למען עבודת הקודש של מתנדביו.

 

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד בירך את המתנדבים ואמר: "כל עם ישראל מסתכל עליכם ומקבל מכם השראה, כל תקציב שממשלת ישראל תחליט לתת לזק"א אנחנו נתמוך בו באופוזיציה ונצביע בעדו. לפני יומיים היו בביתי נציגי משלחת מאוסטריה, הם הגיעו אלי עם מסמכים ממחנה הריכוז מאוטהאוזן שבו נרצח סבי, בלה למפל, על ידי פושעים נאצים ב-5 באפריל 1945 בשעה 9:35. את גופתו של סבא שלי לא זיהו, סבא שלי לא הובא לקבורה בישראל. זק"א קיימת לא במקרה, בשביל זה אתם פה, תודה רבה לכם".

 

במהלך הערב הועלה על נס נשיא ועד ידידי זק"א בלוס אנג'לס מר מרווין מרקוביץ על תמיכתו ועמידתו האיתנה לימין הארגון. מר מוסקוביץ הפתיע את המתנדבים ואמר כי הוא לוקח על עצמו לעזור בגיוס מסיבי של תורמים לבניית "בית זק"א" העולמי שיוקם בירושלים.

 

 

 

 

 

 

את הערב הנעימה תזמורת ענק בניצוחם של מועצת השירה היהודית עם הזמרים ישי לפידות, מוטי שטיינמץ, קובי אפללו, ישי ריבו ועוד.

 

מתנדבי זק''א עושי מלאכת הקודש קיבלו שי אישי ויוקרתי שיכבד את שולחן השבת בביתם, 18 מתנדבים זכו בכרטיסי טיסה למגוון יעדים בעולם, מתנת חברת אל-על אשר עושה מעל ומעבר מאחורי הקלעים ובצניעות פעילות מבורכת וענפה למען פעילות ארגון זק"א ברחבי העולם במצבי חירום, מתנדבים מצטיינים מכל היחידות והמחוזות קיבלו פרס נוסף ותעודות הוקרה.

 

מה נהדר היה מראה ריקודי השמחה של המתנדבים שקמו במהלך האירוע מספר פעמים לריקודים שיצאו מעומק השמחה שבלב, פסיפס רב גוני של מתנדבים מכל גווני הקשת, יהודים, ערבים, דרוזים, דתיים ושאינם דתיים ללא מחיצות ובאחדות ענקית.

 

מאחורי הפקת הענק עמד ה''הבולדוזר'' עושה מלאכת המחשבת דובר הארגון מוטי בוקצ'ין, שהתמקד בחשיבה על כל פרט ופרט, והוציא תחת ידיו הפקה של ערב מושלם במיוחד.

 

בסוף הערב פנו מתנדבי זק''א איש איש לביתו עם הרגשה מרוממת, להמשך עבודת הקודש 365 יום בשנה בקיץ ובחורף, תחת גשם או שרב, 'להציל את מי שניתן להציל - לכבד את מי שנותר רק לכבד'.