פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
55 מתנדבים חדשים הצטרפו למשפחת זק"א מרחב שפלה

בטקס מרשים ומושקע שהתקיים ביום רביעי (12.2) באולם גבעת הקיבוצים בקריית המדע ברחובות, צורפו 55 מתנדבים חדשים ליחידת זק"א מרחב שפלה. וזאת אחרי שסיימו בהצלחה את קורס זק"א שנמשך כחצי שנה

מאת // אתר זק"א 12.02.2015

בקורס המקצועי למדו המתנדבים כיצד לפעול בזירות אסון של אירועי מוות קשים כגון פיגועים, תאונות דרכים, התאבדויות, זירות רצח וכדו', כמו גם כל מה שקשור בזיהוי בפן המקצועי וההלכתי. את הקורס העבירו מיטב המומחים המקצועיים של משטרת ישראל בתחומים של: זיהוי פלילי, חבלה, אגף התנועה ועוד. את הפן ההלכתי העביר יו"ר ועד רבני זק"א הרב יעקב רוז'ה.

 

טקס סיום הקורס של 55 המתנדבים החדשים, חלוקת התעודות והציוד, היה גם לערב הצדעה לכלל מתנדבי זק"א מרחב שפלה תחת פיקודם המקצועי והמסור של מנדי חביב מפקד המרחב, ומשה גמרו מפקד המחוז, על שנים של עבודת קודש נאמנה בהם הם פועלים במסירות נפש, ללא לאות בכל מצב ובכל תנאי באירועים טראגיים ובחשיפה למראות ומחזות קשות מנשוא, תוך כדי קידוש השם שאין למעלה הימנו.

 

 צילום: שניאור שיף

 

 

 

 צילום: שניאור שיף

 

 

 

 

באירוע בו השתתפו מאות מתנדבים ואישי ציבור נכחו ונשאו דברים ראש עיריית רחובות מר רחמים מלול, יו"ר ועד רבני זק"א הרב יעקב רוז'ה, מפקד יחידת זק"א מרחב שפלה מנדי חביב, יו"ר ארגון זק"א יהודה משי זהב, רב מחוז מרכז רפ"ק הרב אשר מלמד, ממ"ר שפלה תת ניצב יהודה בן עטר, סגן ראש מועצה אזורית עמק לוד ויו"ר וועד כפר חב"ד ר' בנימין ליפשיץ, סגן ראש העיר מר מתן דיל, מנכ"ל זק"א דובי ויסנשטרן, מפקד זק"א מחוז מרכז ר' משה גמרו, ראש העיר לוד ר' יאיר רביבו, קצין המתנדבים של המרחב רפ"ק שלמה ג'ורנו, מפקדי תחנות וקציני ושוטרי מרחב שפלה.

 

 צילום: שניאור שיף

 

 

 

מפקד המרחב תנ"צ יהודה בן עטר ציין במיוחד ושיבח את מנהיגותו הייחודית של מפקד זק"א שפלה מנדי חביב האמון על פעילותם של המתנדבים במשך כל השנה. "בכל פעם שאני רואה אתכם בזירות אירוע, עוברת בראשי המחשבה על מלאכי זק"א שהם הזריזים והראשונים המגיעים לזירת האירוע והאחרונים לעזיבתו, והכל בהתנדבות מלאה בהתעסקות בדברים קשים בהצלת חיים ובמתן כבוד למת, מעשיכם הכבירים מעניקים לנו את החוסן הרוחני הנדרש לפעילות משטרת ישראל".

 

סרט על זק"א מרחב שפלה שהוצג באירוע
סרט תדמית על זק"א שהוצג באירוע

 

יהודה משי זהב יו"ר זק"א, אמר בטקס: "זה מרגש בכל פעם מחדש לראות מתנדבים נוספים עם ברק בעיניים שמצטרפים למעגל העשייה וההתנדבות בהתעסקות בפעילות הקשה של 'חסד של אמת'. ארגון זק"א גודל ומתרחב ולכן יש חשיבות רבה במתנדבים חדשים. אני מתפלל ומייחל שידי המתנדבים יהיו מובטלות. תפקידכם כמתנדבים בארגון זק"א הוא לא רק לעשות הכל למען כבוד המת, אלא לזכור תמיד שאתם חיילים גם תחת הכובע השני של זק"א – זה קירוב אחים, לעשייה של קידוש השם וקירוב לבבות".

 

במהלך הטקס קיבלו תעודות הצטיינות על פעילותם המסורה בזק"א שפלה, המתנדבים: משה חדד מכפר חב"ד, יעקב פיטרמן ראשל"צ, יצחק ברינבאום לוד, דרורי נריה רחובות.

 

 צילום: שניאור שיף

 

 

את הערב הנעימו תזמורת משטרת ישראל, והאמן מנדי ברוד. בערב הוגש ארוחת ערב חגיגית בניצוחם של השפים ברק סבג ואיציק חדד. על המסכים הוקרן סרט תדמית של פעילות היחידה בשנה האחרונה. שנערך ע"י שניאור שיף. לסיום ולקינוח הופיע הבדרן שמעון רגב.

 

את האירוע הנחה הרב שניאור חביב ובסיומו חולקו תעודות מתנדב וציוד אישי ל-55 מתנדבים חדשים שהצטרפו ליחידת זק"א שפלה. הפקת הערב היה בחסות מוישל'ה גוטמן "בדוק ובטוח".

 

 צילום: שניאור שיף

 

לתמונות נוספות לחץ כאן