פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
ערב גיבוש למתנדבי 'חוד החנית' של זק"א

ערב גיבוש לעשרות מתנדבי יחידת הצוללים 'חוד החנית' של זק"א ובני משפחותיהם, נערך במהלך ליל הדלקת נר שלישי של חנוכה במרכז הלוגיסטיקה של זק"א בפתח תקווה.

מאת // אתר זק"א 10.12.2015

בערב היוקרתי ובשולחנות עמוסי כל טוב נכחו יו"ר זק"א יהודה משי זהב. מפקד היחידות המיוחדות של זק"א מר חיים אוטמזגין ומתנדבי היחידה המיוחדת שהם הצוללים הנאמנים והמסורים לתפקיד היוקרתי של הצלת חיים בחיפוש אחר נעדרים מתחת למים.

 

 

במהלך הערב הציג לייזר רוטשטיין המנהל הלוגיסטי של היחידה סרטון על פעילות היחידה מאז הקמתה בשנת 2005 לאחר שעו"ד טבע בים, שם הבינו בארגון זק"א כי חייבים להקים יחידה מיוחדת של צוללים על מנת לתת מענה למקרים של אסונות בהם יכולים רק צוללים מקצועיים לפעול.

 

 

יחידת 'חוד החנית' פועלת פחות או יותר כפי שפועלת יחידת הילת"מ של חיל הים, ביצוע עבודות תת מימיות, עבודות של חיפושים וסריקות מתחת למים. לייזר דיבר על מבנה היחידה וחשיבות אימוני היחידה. שמירה על כללי הבטיחות. יו"ר זק"א בירך את מתנדבי היחידה והדגיש את חשיבות פעילותם ותרומתם המיוחדת וההשקעה ביחידה והוסיף לומר על חשיבות 'כבוד החי' ו'כבוד המת' ונתן מספר דוגמאות על פעילות של חיפוש נעדרים. מפקד היחידות המיוחדות מר חיים אוטמזגין בירך את הצוללים ודיבר על חשיבות עבודת היחידה ושמירה על ערכי היחידה וכמו כן נתן מספר דוגמאות על עבודות הנעשות בארץ ובעולם עבודות שהשתיקה יפה להם.