פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
זק"א ישתתף בתרגיל הרב לאומי של צבא ארה"ב

משלחת של מתנדבי זק"א יצאה ביום חמישי בלילה לארה"ב כדי להשתתף בתרגיל גדול שיערוך צבא ארה"ב ביום ראשון במדינת אינדיאנה וימשך שבוע ימים

09.06.2013

לראשונה מתנדבי זקא ישתתפו בתרגיל הנחשב לתרגיל רב לאומי של ארה"ב ואחד מהתרגילים הגדולים המתקיימים פעם בשנתיים. שם ידמו סופת הוריקן עם נפגעים וחללים רבים. יחידת החילוץ של פיקוד העורף תיטול אף היא חלק בתרגיל.

 

אל משלחת המתנדבים שיצאה מהארץ יצטרפו מתנדבים נוספים מיחידת זק"א ארה"ב בפיקודו של העסקן הנמרץ צבי גלוק המשמש כמנכ"ל זק"א ארה"ב.

 

לאחר שאשתקד בתרגיל נקודת מפנה 6, נציגים של צבא בארה"ב נכחו בתרגיל גדול של זק"א שהתקיים בפארק 'מרכבות הירקון', בו תרגל ארגון זק"א תרחיש אסון שבו חמש מאות חללים ובשילוב של מגוון היחידות של זק"א. הם פנו אל ארגון זק"א בבקשה לקחת חלק בתרגיל הרב לאומי שיתקיים בשבוע הבא. במהלך התרגיל יוקם חפ"ק מיוחד של זקא ונקודת ריכוז חללים אליו יועברו החללים בתרחיש של התרגיל.

 

 

מנכ"ל זק"א ארה"ב צבי גלוק: "זה פעם ראשונה שאנחנו משתתפים בתרגיל בסדר גודל כזה ועם כל כך הרבה כוחות, נלמד הרבה על העבודה במתאר הרס עם חללים ושילוב בין כוחות".

 

מתי גולדשטיין מפקד היחידה הבינלאומית: "אני מברך על כך שניתנה הזדמנות לזק"א להיות חלק מתרגיל בסדר גודל כזה זה תעודת כבוד לארגון, והכרה ביכולת המבצעית והמקצועית שלו. אין ספק שזה יעלה את הרמה המבצעית לאין ערוך".