פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
מחיל אל חיל: זק"א הוכר בארגונים בינלאומיים נוספים

בהמשך להכרה בארגון זק"א במעמד של גוף מייעץ ומשקיף רשמי של האו"ם. ולראשונה השתתפות של זק"א בכנס בינלאומי של האו"ם בז'נבה תחת הכותרת: שותפות בין ארגונים הומניטריים למוכנות לאסון רב לאומי. הוכר ארגון זק"א כחבר בארגונים בינלאומיים נוספים, כגון: 'האינסראק' (INSARAG) וארגון הבריאות העולמי.

מאת // אתר זק"א 03.02.2016

ההכרה והחברות בארגונים אלו הם בזכות פעילותו הנמרצת של איש רב פעלים קובי וימיסברג המשמש כראש חטיבה שת"פ אסטרטגי ברח"ל (רשות חירום לאומית) שבמשרד הבטחון ואשר ידיו רב לו בהיכרות ובפעילות שוטפת עם ארגונים בינלאומיים. וימיסברג נחשב לאוטוריטה בתחום השת"פ הבינלאומי ומוערך מאד בארגונים הבינלאומיים.

 

וימיסברג הפגיש את נציגי זק"א הנמצאים בכנס בז'נבה, מתי גולדשטיין מפקד היחידה בינלאומית של זק"א. וסגנו דנו מונקוטוביץ, עם נציגים רבים של ארגונים בינלאומיים. איתם הם דנו ברעיונות של שיתוף פעולה אפשריים. הכשרות והשתלמויות משותפות להמשך ההתמקצעות של זק"א בזירה הבינלאומית ובזירה המבצעית.

 

עמנואל בסלר יושב ראש האינסראק ומתי גולדשטיין 

 

הכנס מחבר בין ארגונים בינלאומיים המוכרים על ידי האו"ם דרך המשרד לתיאום הומניטרי של האו"ם (אוצ'ה), ומייצר תכניות עבודה ופרוטוקולים לאסון הרב לאומי הבא.

 

הכנס מתקיים השבוע (1-4.2.16) בג'נבה – שווייץ ויתמקד בהקמת קבוצות עבודה מקצועיים למתן מענה במגוון תחומים: שינוע בחרום, איתור וחילוץ, שמירה על מתנדבים בזירת אסון, שימוש במדיה בזירת אסון, ובניית פלטפורמה רב לאומית של מגוון ארגונים להעברת מידע בחרום. מטעם ארגון זק"א משתתפים מתי גולדשטיין, מפקד היחידה הבינלאומית של זק"א. וסגנו דנו מונקוטוביץ.

 

קומי וימיסברג, עמנואל בסלר יושב ראש האינסראק ומתי גולדשטיין

 

 

 

אינסראק (INSARAG) הוקמה בשנת 1991 תחת המשרד לתיאום עניינים הומניטריים של האו"ם, וזאת בהתאם להחלטת העצרת הכללית של האו"ם לחיזוק אפקטיבי ותיאום הסיוע הבינלאומי. המטרות של אינסראק הם:

 

-          מוכנות והיערכות לשעת חירום, מוכנות לתגובה יעילה יותר ובכך להציל יותר חיים, להפחית את הסבל ולמזער השלכות שליליות.

 

-          לשפר את היעילות בשיתוף פעולה בין צוותי חילוץ והצלה בינלאומיים.

 

-          קידום פעילות כדי לשפר את המוכנות של איתור והצלה במדינות מתפתחות או מועדות לאירועי אסון.

 

-          פיתוח נהלים, הנחיות ושיטות עבודה מומלצות, ולחזק את שיתוף הפעולה בין ארגוני חילוץ והצלה בינלאומיים.