פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
הכשרה מקצועית של זק"א למשטרה באיתור נעדרים

במדינת ישראל מתקבלות מדי שנה כ-30,000 תלונות על נעדרים - המספר הנמצא בעלייה מתמדת הביאה לחשיבה עמוקה  בקרב מדריכי בית הספר לקציני משטרה אשר שילבו את הנסיון הרב שצבר ארגון זק"א ב-15 השנים האחרונות בנושא איתור נעדרים.

מאת // אתר זק"א 02.11.2014

למרות שמתוך  עשרות אלפי התלונות רק כ-30 תיקי נעדרים נשארים פתוחים אך הסוגיה של טיפול באירועי נעדרים הנה נחלתו של כל קצין בכל תחנת משטרה ברחבי הארץ.


 

לראשונה התבקש ארגון זק"א להעביר הכשרה מקצועית לקורס קציני משטרה מתקדם ובו תפיסת העבודה שפיתח ארגון זק"א בנושא נעדרים, משלב קבלת התלונה על הנעדר וביצוע תשאול נכון ומקצועי דרך סיווג המקרה וקביעת אופי וטווח החיפושים ועד לטכניקות הפעלת עשרות מתנדבים באירוע חיפוש נעדר.
 

את ההכשרה העביר מפקד היחידות המיוחדות של זק"א חיים אוטמזגין. בשלב ראשון הועברה הרצאה מקצועית בת 5 שעות ולאחר מכן בוצע תרגיל שטח המשלב אתגר פיקודי ומקצועי בו נדרשו חניכי הקורס להגיע לפתרון תעלומה מבוימת של נעדר.


 

את התרגיל החלו קציני הקורס בתחנת זכרון יעקב שם התקבלה תלונת שני אחים על אמם הקשישה שאינה עונה לטלפונים וככל הנראה לא נמצאת בביתה, לאחר תשאול ותחקור מקצועי יצאו כלל חניכי הקורס לעבר היעדים האפשריים תוך צמצום האפשרויות והתמקדות במידע שהוביל אותם למציאת הנעדרת ובנה בחורשת לימון בעתלית.
 

מפקד הקורס - סנ"צ יואל שדה: למרות עשרות שנות שירות שלי במשטרה בתפקידים רבים ומגוונים התפעלתי מהמידע המקצועי אליו נחשפתי ע"י ארגון זק"א אשר במשך שנים רבות נעזרנו בו מבלי לדעת את היכולת המקצועית שלו ואכן הגיע הזמן להרוות את עצמנו ולשתף פעולה עם היכולות המדהימות של הארגון.


 

חיים אוטמזגין - מפקד היחידות המיוחדות של זק"א: למרות שנים רבות של עשייה והצלחה בתחום הנעדרים, מעולם לא ישבנו לכתוב ולסכם את החומר ופעלנו מתוך נסיון מצטבר, שיתוף הפעולה עם קורס קציני משטרה בכירים, היווה עברונו אתגר לשבת ולכתוב את כל החומר המקצועי ולהפוך את הנסיון שלנו למשהו שאפשר ללמוד אותו ולהעבירו לאחרים מתוך מטרה להציל חיי אדם במהירות המקסימאלית.


לתמונות נוספות לחץ כאן