פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
זכתה בפרס על פיתוח כלי ממונע תת-ימי עבור יחידת הצוללים של זק"א

ג'ני ורמייב, סטודנטית בחוג לעיצוב תעשייתי במכללת הדסה ירושלים זכתה להצטיינות יתר ולמלגת לימודים מלאה מהתאחדות התעשיינים כהוקרה והערכה לפיתוח החדשני והייחודי של כלי ממונע תת ימי המיועד לצוות חיפוש של צוללים באמצעותו הם מבצעים סריקות אחר נעדרים באופן מאורגן, יסודי ובטיחותי. הכלי מאפשר כיסוי מהיר של שטחי חיפוש נרחבים תוך חיסכון במשאבים.

מאת // אתר זק"א 02.11.2014

את הפרוייקט החלה ג'ני בשיחת טלפון למוקד זק"א, שם שאלה אם זק"א צריכים שיפתחו בעבורם איזה כלי ייחודי... ג'ני לא האמינה לאן שיחת הטלפון תיקח אותה ולא שיערה כי תזכה להיות מהמובילות במכללה במוצר שיצא מתחת ידיה.

 

השיחה הבאה של ג'ני עם זק"א הייתה עם מפקד היחידות המיוחדות חיים אוטמזגין שנשא בליבו חלום של שנים רבות לפתח כלי תחבורה תת ימי, חזק, קל לתפעול ולתחזוקה ובעלות סבירה, המפגש בין השניים נעשה עוד באותו שבוע והמיזם יצא לדרך.

 

 

ג'ני הפכה לשנה אחת לחלק ממתנדבי יחידת הצוללים של זק"א התלוותה לכל אימון ומשימת אמת על מנת להבין מה הם הצרכים, מדוע לא ניתן לפתור אותם באמצעים המצויים כיום וכיצד ניתן לפתח דבר בהתאם לנתונים שהוצבו בפניה.

 

בתום שנה של מאמץ הודפס מודל של כלי תחבורה תת ימי בעל מנוע עוצמתי, עמדת נווט ומוטות נשלפות לשינוע 4 צוללים נוספים.

 

 

כלי התחבורה התת ימי המכונה אצל מתנדבי היחידה שליוו את ג'ני בתכנון וחשיבה, "זק"אסקוטר" משלב בתוכו יכולת לבצע סריקות תת ימיות בצוות, בבטיחות מקסימאלית תוך ניצול אנרגיה של הצולל למטרות החיפוש ולא לכלותם בטילוף ותנועה מסורבלת מתחת למים, בכלי מותקנות מצלמות תת ימיות ופנסי צלילה המאפשרות ביצוע סריקות אף בתנאי מים עכורים.

 

 

בטקס הזכייה ציינו השופטים כי מדובר בכלי חדשני, נחוץ ודרוש לטובת החברה בישראל, שעוצב בצורה נקייה ועכשווית ומהווה גאווה לכל מי שיקדם את המוצר בתחום התעשייה.

 

חיים אוטמזגין - מפקד יחידת הצוללים מציין כי בימים אלו נעשים מאמצים לאתר סטודנטים להנדסה תעשייתית ע"מ להפוך את המודל לאב טיפוס ולייצור המוצר הסופי, אנו רואים התעניינות רבה סביב המוצר אך אנחנו מחפשים את הטובים ביותר ע"מ שיהיו שותפים לפיתוח שלנו הטומן בחובו כלי חדשני וכלכלי גם בתחום החירום וגם בתחום התיירות התת-ימית.