פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
40 מתנדבים נוספים סיימו קורס חילוץ בבה"ד 16

40 מתנדבים נוספים של הארגונים זק"א ואיחוד הצלה סיימו בשבוע שעבר קורס 'מחלץ 02' בבה"ד 16 של פיקוד העורף. והם יעבו את 'היחידה לשעת חירום' המשותפת לשני הארגונים, יחידה המונה כבר מאות מתנדבים שהוכשרו בפיקוד העורף. 

מאת // אתר זק"א 01.06.2014

במסגרת הקורס עברו המתנדבים אימון והכשרה בחילוץ מהרס והם יוכלו לפעול במישורים מגוונים בשעת חירום לאומית.

 

במשך שלושה ימים התאמנו המתנדבים בבסיס ההדרכה של פיקוד העורף לפעול ולהגיש סיוע מהיר לנפגעי אסון במתאר של אתרי הרס, ההכשרה כללה הדרכה של אנשי כיבוי ומגן דוד אדום לצד הכשרת חילוץ וטיפול באירוע רב נפגעים.

 

 

אל"מ רמטין סבתי - מפקד בה"ד 16 של פיקוד העורף: "שיתוף הפעולה בין פיקוד העורף וזק"א הינו רב שנים ורב תועלת, הארגון הוכיח פעם אחר פעם כי מתנדביו יהיו מהראשונים להיות בזירת אירוע ועל כן יש חשיבות עליונה שתהיה להם הכשרה מקצועית בתחומי החילוץ , אני מברך על כל קורס שכזה המתקיים על ידינו ובהתאם להנחייתי יועברו בשנת 2014 עוד לפחות 2 קורסים של מחלץ 02 לקבוצות מתנדבים נוספות".

 

חיים אוטמזגין - מפקד היחידות המיוחדות של זק"א: "בעשור האחרון הפכו מתנדבי זק"א לאזרחים חלוציים המגיעים ראשונים לכל זירת אירוע, עובדת היות מתנדבי זק"א בעלי מוכנות מנטאלית לתפקד בזמן חירום, אין יותר נכון מאשר להכשיר אותם גם ברמה המקצועית ולתרגל אותם לדבר בשפה המדוברת ע"י כלל גורמי החירום שיפעלו במתאר אסון, הקורס הזה הינו השני מתוך 4 קורסים שפיקוד העורף הקצה לנו לשנת 2014 ואנו מצפים  כי עד סוף שנת 2014 יוכשרו כ-250 מתנדבים שיפעלו תחת פעילות היחידה לשעת חירום של ארגון זק"א".

 

 

 

יהודה משי זהב- יו"ר זק"א: "אני מברך כל אחד מהמתנדבים שתרם מזמנו ועל חשבונו מבלי לקבל כל תמורה והצטרף להכשרה המקצועית שתסייע רבות לאזרחי ישראל להתמודד בשעת אסון לאומי שאנו מייחלים שלא יגיע אלינו, הקבוצות המיוחדות הללו הם הפנים האמיתיות של החברה הישראלית, קבוצה הטרוגנית המשלבת בתוכה יהודים וערבים, דתיים וחילונים והכל למען הזולת מבלי לקבל כל תועלת עצמית".

 

ארגוני ההתנדבות לחירום והצלה זק"א ואיחוד הצלה המונים מעל 5,000 מתנדבים זמינים 24 שעות ביממה, ימשיכו להוביל את הייחודיות של העם בישראל - ההתנדבות, תוך טשטוש הסיסמאות והקלישאות המפלגות את העם.

 

 

לתמונות נוספות לחץ כאן