פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
ערב דיבוב למתנדבי זק"א שחוו את גל הטרור

עקב רצף והצטברות של אירועים קשים בגל הפיגועים האחרון, ראה לנכון ארגון זק"א לערוך ערב דיבוב וגיבוש למתנדבי מחוז ירושלים וגוש עציון, מתנדבים שחוו את רוב הפיגועים האחרונים.

22.11.2015

עשרות מתנדבים ממחוז ירושלים וגוש עציון התכנסו באולם מועצת עיריית ירושלים לערב דיבוב והתפרקות, כדי לדבר על הטראומות הנפשיות הקשות שחוו באירועים האחרונים.

 

 

עשרות המתנדבים חולקו לשלש קבוצות באולמות נפרדים, ובהנחיה מקצועית של פסיכולוגים מ'הקואליציה הישראלית לטראומה', דובבו את המתנדבים במטרה להקל על מצוקתם הנפשית.

 

 

במשך שעתיים פרקו המתנדבים מעל ליבם את החוויות הקשות שעברו עליהם. כל מתנדב ומתנדב סיפר בתורו על האירועים הקשים בהם הוא השתתף תיארו את זירות האירוע, הקושי אל מול המראות והמחזות הקשות והטראומות המלוות אותם ביום יום. ניכר היה ההבדל בין המתנדבים הוותיקים שכבר חוו תקופות של פיגועים קשים לעומת המתנדבים החדשים החווים זאת לראשונה.

 

 

 

לאחר שעתיים של דיבוב, התכנסו שלש הקבוצות יחדיו לגיבוש חברים בהתפרקות הנפש בשירי רגש ונשמה, בהנחיית המתנדב הוותיק שימי גרוסמן, כשציבור המשתתפים התכבדו בכיבוד עשיר ומגוון.

 

 

מ"מ ראש העיר ירושלים הרב יוסי דייטש, כיבד את הערב בדברי ברכה וחיזוק למתנדבים, הודה בשם ראש העיר ותושבי ירושלים על העשייה המבורכת של מתנדבי זק"א לטובת תושבי העיר בימי שגרה בכלל ובימי החירום בפרט. 'אתם החלוצים של עם ישראל, גם אנחנו מנהיגי העיר שואבים מכם כוחות נפש כשאנו רואים אתכם בעבודת הקודש ובתעצומות הנפש המיוחדים שאתם מקרינים' אמר מ"מ ראש העיר.

 

 

 

יהודה משי זהב יו"ר זק"א אמר: 'מהערב הזה נצא בכוחות רעננים ואנרגיות חדשות להמשך עשייה לטובת עם ישראל, הן בעבודת הקודש והן בעשיית קידוש השם, שום דבר לא יעצור מבעד מתנדבי זק"א לשרת את עם ישראל'.