פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
מתנדבי זק"א הציגו בפני ח"כ לפיד את חלקם בנשיאה בנטל

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, ביקר היום במטה המרכזי של ארגון זק"א בירושלים והודה למתנדבים הפועלים בשטח על רקע גל הטרור: "אתם עושים עבודת קודש. מסיר את הכובע בפניכם"

מאת // אתר זק"א 23.12.2015

לפיד: "זה מאוד מרגש להיות כאן. אתם המודל לחיים משותפים וככה צריך לנהל את המדינה - להיות אחד בשביל השני"


יהודה משי זהב: "לזק"א יש תפקיד נוסף מלבד פעילותו בשטח וזה קרוב אחים ולבבות. זק"א הוא גוף המחבר בין היהודים וזה לא פחות חשוב מהעבודה עצמה"


יו"ר מפלגת 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, ביקר היום (23.12.15) במטה המרכזי של ארגון זק"א בירושלים. לפיד נפגש עם יו"ר הארגון יהודה משי זהב ועם המתנדבים והודה להם על פעילותם המסורה והחשובה על רקע הפגועים. משי זהב הציג ללפיד את הפעילות שהם מבצעים בשטח ושוחח עימו על האתגרים איתם הם מתמודדים בתקופה זו. יהודה משי זהב העניק ללפיד אות הוקרה עם תפילת שלום למדינה (מצורפת תמונה). לפיד הבטיח ליו"ר ארגון זק"א כי יסייע בכל אשר נדרש וכי ימשיך להיות כתובת לכל צורך העולה מהשטח.
יו"ר מפלגת 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, אמר בפתח הפגישה: "זמן רב אני רוצה לבוא הנה בעיקר כדי להביע את תודתי על פועלכם. הביטוי 'עבודת קודש' מייצג את מה שאתם עושים. הידיעה שכל אזרחי ישראלי לעולם, חס וחלילה במותו, לא יופקר ולא יישכח אלא יהיה מי שיבוא אליו ואל משפחתו היא הידיעה שמחזיקה את כולם"


לפיד התייחס גם לתפקידו של זק"א כגוף מאחד של העם היהודי ואמר: "אתם המודל לחיים משותפים וככה צריך לנהל את המדינה. חיים משותפים זה שכל אחד עושה כל מה שהוא יכול בשביל השני, זה שאני מחויב אלייך ואתה מחויב אלי ואני רוצה לעזור לך, ואתה רוצה לעזור לי. אם הייתי עם כובע הייתי מוריד את כובעי בפניכם. זה מאוד מרגש להיות כאן".


לפיד התייחס בדבריו גם לגל הטרור הנוכחי ואמר: "אינתיפדת הסכינים הזאת לא הולכת לשום מקום והציבור הישראלי יצטרך להוכיח יכולת עמידה איתנה. ואתם, חלק מיכולת העמידה הזאת אל מול הרצון של אויבנו להרוג אותנו"


יו"ר זק"א, יהודה משי זהב אמר בפתח הפגישה: "המפגש הזה חשוב מאד, שיאיר יפגוש את מתנדבי זק"א הרצים למקומות שמטבע הדברים אנשים בורחים משם, נושאים בנטל יומיומי ותורמים מזמנם ומכוחם מעל למשוער למען הכלל והפרט, ללא הבדל דת גזע ולאום, שישמע בכלי ראשון עם מה הם מתמודדים, כמה הם עושים ותורמים, והכל מתוך שליחות של אמונה וערבות למען הזולת".


"לזק"א יש שתי משמעויות אחת של זיהוי קורבנות אסון, וזה מה שאנחנו מתעסקים איתו עם אלפי המתנדבים שלנו, בכל העולם ובישראל.  אני מצאתי עוד כובע לזק"א – "זה קירוב אחים" . זק"א הוא גוף שמחבר ומקשר בין יהודים, והערך המוסף הוא לא פחות חשוב מהעבודה עצמה - קירוב לבבות וקירוב אחים. יש לנו בזק"א אלפי מתנדבים מהשירות הלאומי והאזרחי שהיו בתקופות שונות חלק מהארגון ואנחנו גאים על כך".
משי זהב הוסיף: "אנשים לא יודעים אבל היחידה הזאת בממוצע אנחנו מטפלים ב-30 אירועים כל שבוע שזה המון, כל יום יש התאבדות בארץ וזה לא מתפרסם בתקשורת, יש כ-500 מתאבדים בשנה, ו-350 הרוגים בתאונות דרכים".


כ-12 מתנדבים בזק"א מכל התחומים שלוקחים חלק בעבודה השוטפת והאינטיסיבית על רקע גל הטרור הצטרפו לפגישה. המתנדבים סיפרו ללפיד על תחושת השליחות שהם חווים בעבודתם: "להציל חיים ולהגיע למקומות שאף אחד לא יכול להגיע אליהם במהירות ובמיידיות האפשרית זו תחושת שליחות אדירה. זה סיפוק לחזור הביתה ולדעת שהצלחת לעזור לאדם, כל אדם באשר הוא, בין אם הוא חילוני, חרדי, ערבי או יהודי"