פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
הרב הראשי לישראל בליווי יו"ר זק"א ביקרו את היהודי שהותקף בלילה סדר בקייב על רקע אנטישמי

הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר הגיע היום לבית החולים 'איכילוב' לבקר את הצעיר היהודי שהותקף בליל הסדר באוקראינה על רקע אנטישמי, הרב אמר שמצא לנכון דווקא ביום השואה לבוא לחזק ולעודד את הצעיר היהודי.

מאת // אתר זק"א 20.04.2012

אהרן אלכסנדר גונצ'רוב  הצעיר היהודי שהותקף בליל הסדר מחוץ לבית הכנסת באוקראינה, הועבר בהטסה רפואית מיוחדת לבית החולים 'איכילוב' בתל אביב כשהוא מחוסר הכרה, מונשם ובמצב קשה. במשך כשבועיים שכב מחוסר הכרה, וביומיים האחרונים החל להגיב לתנועות סביבתיות, עד חזרתו להכרה מלאה. הרופאים הגדירו אותו כ'נס רפואי' ו'תחיית המתים'.ארלה גערבר


היום הגיע במיוחד הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר כשנלווים אליו יו"ר זק"א יהודה משי זהב, הרב יעקב זילברמן מנכ"ל הקהילות היהודיות באוקראינה וסמנכ"ל בית החולים פרופ' שפירא, לבקר את הצעיר המתאושש בבית החולים. פרופ' שפירא סיפר לרב על הטיפול הרפואי המסור שהוענק לצעיר.


הצעיר דיבר לראשונה וניסה להיזכר בשחזור התקיפה "מישהו נתן לי מכה מאחורה כשיצאתי חבוש כיפה מבית הכנסת, ואחר כך הרגשתי עוד מכה ועוד מכה וצעקות 'ג'יד', כאב לי הראש מאד, אני לא זוכר מי נתן לי את המכות".


הרב מצגר בירך את הצעיר בברכת כהנים, ואמר לו שכל העולם היהודי דאג לשלומו והתפללו עבורו, חיוך רחב עלה על פניו של הצעיר כשהרב הבטיח לו שהוא יבוא לרקוד בחתונתו.
"אני מודה למדינת ישראל ולעם ישראל בכלל ולצוות בית החולים 'איכילוב' ומתנדבי זק"א בפרט על כל מה שהם עשו עבורי והצילו את חיי, אני בתקווה לעשלות עליה לישראל פה המקום הכי בטוח ליהודים" אמר הצעיר.


בימים הקרובים הוא צפוי להשתחרר מהיחידה לטיפול נמרץ ולהתחיל תהליך שיקום.ארלה גערברכתבות נוספות
באוקראינה הותקף בחור יהודי תושב המקום, על רקע אנטישמי. הבחור השתתף בסעודת ליל הסדר של חב״ד ובסיום הסדר כשצעד הבחור לביתו. הותקף מאחור בידי בריונים