פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
בטקס רב רושם הושק סניף זק"א בכפר ראמה בגליל

השבוע הושק מסלול ההכשרה הייחודי עבור מתנדבי זק"א המשתייכים למגזר הערבי. למעלה 40 מתנדבים מכל העדות יעברו הכשרה לפי מערך לימודי שנבנה במיוחד עבורם, על מנת לשמור על כבוד המת.

מאת // אתר זק"א 18.10.2012

טקס ההשקה התקיים במעמד המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום, יו"ר זק"א יהודה משי זהב, מפקד זק"א צפון הרב אנשל פרידמן, ס. השר איוב קרא ו-3 כהני הדת המוסלמית, הנוצרית והדרוזית.

 

התכנית היא פרי שיתוף פעולה של המשרד לפיתוח הנגב והגליל, הרשות לפיתוח הגליל וארגון זק"א. מסלול ההכשרה החדש יתקיים בכפר ראמה שבגליל, ומטרתו היא סיוע לכוחות ההצלה בטיפול בזירות אסון, כאשר תפקידם של המתנדבים יהיה לסייע ככל הניתן לזיהוי הקורבנות ולהבאת הגופות לקבורה.

 


צילום: דוברות זק"א


המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום, התייחס לפרויקט ואמר כי: "חשוב לנו להשקיע בתכנית מעין זו מהסיבה הפשוטה שלכל אדם מגיע את הכבוד הראוי לו, וחשוב לדאוג להכשרה הולמת של כוח האדם. אנו שמים דגש על התפיסה השונה בקרב העדות השונות ולכן הקפדנו על תכנית לימודים ייחודית עבור המתנדבים. אני מברך על הבחירה האצילית של המתנדבים לתרום לקהילה". 

 

לדברי יו"ר זק"א, יהודה משי זהב: "זק"א הוקם תחת הפסוק בצלם אלוקים נברא האדם, ללא אבדל דת מין גזע ולאום, אנו בזק"א פועלים בכל המגזרים ושומרים על כבוד המת ביבשה, בים וכל מקום בעולם. אני אישית מאמין שככל שאנשים יהיו עסוקים בנתינה למען הקהילה ככה יהיה שקט ושלום בין כולם."צילום: דוברות זק"א