פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
הכרה של האו"ם בתוכנית קורס חילוץ קל של זק"א

בכנס בינלאומי של ארגונים הומניטאריים מקצועיים המוכרים על ידי האו"ם שהתקיים בשבוע האחרון בז'נבה, הכיר לראשונה ה'אינסראג' (INSARAG - הגוף המבצעי של האו"ם) בתוכנית קורס חילוץ קל של זק"א כתוכנית מומלצת על ידי האו"ם למענה ראשוני של הקהילה בעתות חירום ואסונות.

מאת // אתר זק"א 07.03.2017

בכנס חשוב זה דנו הגופים המקצועיים של ה'אינסראג' יחד עם נציגים מכל העולם בתרחישי חרום רב לאומיים על מנת לקדם את המענה של האסון הבא. נציגי זק"א השתתפו בכמה וכמה מושבים מקצועיים שהתקיימו במסגרת הכנס, הציגו את הנסיון הרב של זק"א בפעילות סיוע באזורי אסון ברחבי העולם ואת תוכנית קורס החילוץ הקל של זק"א האמור לתת מענה ראשוני עד בא כוחות החילוץ המקצועיים ושסייע עד כה בהצלת אלפי ניצולים באירועי אסון.

 

בשיתוף פעולה יוצא דופן בין מפקד היחידה הבינלאומית של זק"א מתי גולדשטיין ובהובלת מר קובי וימיסברג המשמש כראש חטיבה שת"פ אסטרטגי ברח"ל (רשות חירום לאומית) אל מול ראשי האינסראג, החליט האינסראג להמליץ רשמית על תוכנית קורס החילוץ של זק"א כבעל תו תקן בינלאומי. דבר שיסייע לזק"א להכשיר יחידות בינלאומיות ברחבי העולם.

 

 

בשלב הבא יתקיימו עבודות מטה משותפות לראות איך להנגיש את הקורס ברחבי העולם, דבר שיוביל מהפך בגישה של תורת החילוץ באירועי אסון בבחינת 'אור לגויים'.

 

מאז שארגון זק"א קיבל את ההכרה כגוף מייעץ ומשקיף רשמי של האו"ם. משתתף ארגון זק"א בכנסים שונים של האו"ם בשותפות עם ארגונים הומניטאריים למוכנות לאסון רב לאומי.

 

ההכרה והחברות בארגונים אלו הם בזכות פעילותו הנמרצת של איש רב פעלים קובי וימיסברג ידיד ונאמן זק"א המשמש כראש חטיבה שת"פ אסטרטגי ברח"ל (רשות חירום לאומית) שבמשרד הבטחון ואשר ידיו רב לו בהיכרות ובפעילות שוטפת עם ארגונים בינלאומיים. וימיסברג נחשב לאוטוריטה בתחום השת"פ הבינלאומי ומוערך מאד בארגונים הבינלאומיים.