פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
קורס החייאה מציל חיים ראשון בדיר אל אסד
ארגון 'אשת לפידות' מבית זק"א, יצא במיזם משותף יחד עם המועצה המקומית דיר אל אסד, בראשותו של אחמד דבאח, במטרה להכשיר עקרות בית, גננות, מטפלות, מורות – לעשות החייאה ולהציל חיים.
מאת // אתר זק"א 06.09.2020

הבית נתפס בעיני רבים כמקום המוגן והבטוח ביותר עבור ילדים, אך הנתונים שנאספו מהשנים האחרונות מצביעים על מגמה הפוכה – שני שליש מהאשפוזים של ילדים מיוחסים לתאונות בבית. בין המקרים עם השכיחות הגבוהה ביותר לתאונות בבית: התחשמלות, בליעת גוף זר, חומרים מסוכנים ועוד. רוב רובם של המקרים מתרחשים כשאחד ההורים שוהה לבד עם הילדים בבית, לרוב מדובר באם המשפחה, שנשארת בבית והתגובה הראשונית שלה היא לרוב קריאה ל’עזרה ראשונה’ וזעקה של ‘הצילו’ – אין לה כיום כלים נוספים לדעת איך לעזור להציל את הילד. כך חולפות ‘ארבע דקות הזהב’, זמן קריטי בו החמצן לא עולה למוח והנזק הוא בלתי הפיך.

 

 

 

 

מתוך הכרה בחשיבות הנושא השיק ארגון ‘אשת לפידות’ מבית זק”א, בראשותו של יהודה משי זהב, את הקורס הראשון במשותף עם המועצה המקומית דיר אל אסד בראשותו של אחמד דבאח. מדובר ביוזמה רחבת היקף, תחת הכותרת "נאמנת החייאה בכל בית", במטרה להכשיר את עקרות הבית בקורס החייאה בסיסי הנמשך ארבע שעות. במסגרת הקורס ילמדו המשתתפות כיצד לבצע החייאה בילד ובתינוק, טיפול בחנק מגוף זר, כיצד לזהות מצבי חירום רפואיים שכיחים בילדים, כיצד ליצור עבורם בית וסביבה בטוחה, הקורס משלב לימוד עיוני ותרגול מעשי. בסיומו של הקורס לכל אישה / אמא / מטפלת / גננת / עקרת בית יהיה ידע בסיסי בעזרה ראשונה ובהחייאה למקרי אסון, עד להגעת דרג רפואי מוסמך.

 

בסיומו של הקורס ברך ראש המועצה את כל המשתתפות והעניק להן תעודות סיום, מתוך רצון לקיים עוד סדנאות בעתיד הקרוב. מלבד התעודה קיבלה על משתתפת ערכה לבית שבה מפורטים על שלבי פעולות ההחייאה.

 

זק”א הינו ארגון בינלאומי המוכר על ידי האו”ם, המכשיר ומפעיל אלפי מתנדבים ברחבי העולם באיתור חילוץ והצלה ופועל לעשיית טוב עם האנושות ללא הבדל דת גזע ולאום.

 

'אשת לפידות' הנו מועדון חברתי של נשים פילנתרופיות שפועל למען החברה הישראלית עם הפעלת מיזמים קהילתיים לשיפור והצלת חיים.

 

ניתן לארגן קבוצות הדרכה לקורס החייאה בכל לתיאום הדרכה.אפרת 050-6431677