פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
מתנדבי זק"א, חיילים ואזרחים עלו לקברו של חייל בודד הי"ד
הבוקר (שני) יום הזיכרון לחללי צה"ל עלו מתנדבי זק"א, חיילים מהמגזר החרדי ואזרחים לקברו החייל פנחס סולובייצ'יק הי"ד, בחור ישיבה בודד ששירת באצ"ל ונהרג בפריצת החומה ליד הר ציון במלחמת השחרור. הוא נטמן בבית העלמין שערי צדק הישן. חייל אלמוני שאיש לא בא לציונו.
מאת // אתר זק"א 01.05.2017
יהודה משי זהב יו"ר זק"א, אמר "בשנים האחרונות אני וידידי ישראל גליס איש ירושלים מארגנים מניין על קברו של החייל. היום, יום הזכרון לחללי צה"ל, התייצבנו מתנדבי זק"א, חיילים ואזרחים ליד ציונו, התייחדנו והתפללנו לזכרו בהדלקת נר נשמה, אמירת תהילים, קדיש ותפילת קל מלא רחמים". 
רקע:
פנחס סולובייצ'יק בן יעקב וחנה. מספר אישי 0173732 נולד ביום כ"ב במרחשון תרפ"ז (30 באוקטובר 1926) בירושלים. פנחס ז"ל למד בתלמוד תורה. אחד הצעירים האמיצים שלחמו את מלחמת העיר העתיקה. היה שומר דת ונזהר במצווה קלה כבחמורה גם בימי שירותו. היה חבר מחתרת אצ"ל וקנאי לערכים הלאומיים. בחייו האזרחיים היה עובד בבית חרושת למוצרי חשמל ולפי עדות הממונים עליו היה אחד העובדים המוכשרים במקצועו ששחרורו נדרש משלטונות הצבא ככוח חיוני חשוב ביותר במוסד.
פנחס נהרג בפריצת החומה ליד הר ציון ביום ח' אב תש"ח (13.8.1948), שעות מעטות לפני שחרורו. בן 22 היה בנפלו, נקבר בחצר בית החולים "שערי צדק" בירושלים.
לא ידוע כיום על שום בן משפחה שנשאר למנוח, לכן החלטנו, מתנדבי ארגון זק"א ומפקדיו, לעשות מעשה ולעלות לקברו ביום הזיכרון. יהי זכרו ברוך.