עמדות ותיקי החייאה

עשרות 'עמדות החייאה' ו'תיקי החייאה' הפרוסות ברחבי הארץ, במרכזים הומי אדם. וזוקפים לעצמם מאות מקרים של הצלת חיי אדם.


לא אחת, בעת התרחשות אירוע אסון, מוצאים עצמם מתנדבי זק"א אל מול מצב חרום הדורש טיפול מיידי אך לא תמיד נמצאים בידם הכלים והאביזרים המאפשרים ביצוע החייאה מהירה והענקת עזרה ראשונה.


הדקות הראשונות של מצב החירום מכונות "ארבע דקות זהב" והן הדקות הקריטיות והיקרות ביותר המבדילות בין חיים ומוות.


וכך, לצורך התמודדות עם מצב זה, נולדה בזק"א היוזמה להתקין 'עמדות החייאה' ופריסה של 'תיקי החייאה' במקומות הומי אדם ברחבי ישראל: עמדות ותיקים הכוללות אביזרי עזרה ראשונה ואמצעי החייאה העונים גם על צורכי הטיפול המיידי למקרים של התקפי לב.


את פיתוח תמהיל ציוד העמדות מלווה קאדר של מומחים בראשות פרופסור אבי ריבקינד מנהל מחלקת הטראומה בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.


ארגון זק"א ביוזמה הברוכה שיצאה לדרך, הצליח להתקין עשרות 'עמדות החייאה' במרבית המרכזים הציבוריים בישראל כמו תחנות מרכזיות, קניונים ומרכזי קניות. כמו גם חלוקה ופריסה של עשרות 'תיקי החייאה' ועזרה ראשונה למוסדות מרכזיים בישראל כדי לאפשר נגישות מהירה לציוד עזרה ראשונה והצלת חיים.


הרעיון התקבל בהתלהבות על ידי גורמי הבריאות בישראל וכבר נרשמו מאות מקרים בהם 'תיק ההחייאה' או 'עמדת ההחייאה' הצליחה להציל חיים.


בכל הקשור להצלה, זמן הוא עניין של חיים ומוות, אם הזמינות של הציוד תאפשר הקדמת העזרה ולו בשנייה אחת, השנייה הזו עושה את כל ההבדל.


לפריסת עמדות החייאה


לפריסת תיקי החייאה