הסברה

 

הסברה מונעת / הסברה בינלאומית


פעילות הסברה למניעת סיכונים, נהיגה בטוחה, פרסום כללי בטיחות למטיילים, הסכנות הכרוכות וכיצד להימנע מהם. מבצעי פרסום על הסכנות של נפצים בפורים, מדורות ל"ג בעומר ועוד.

 בזק"א לא עוסקים רק בהצלת חיים ובשמירה על כבודם של המתים, אלא נוקטים שורה של פעילויות מנע שתפקידם למנוע אסונות.

 


 זהירות בדרכים


 תאונות הדרכים כבר הפכו מזמן למכת מדינה הגורמת למאות הרוגים ולאלפי פצועים בשנה, ובזק"א הנאלצים כמעט מידי יום, לטפל בתוצאות החמורות של תאונות הדרכים, הגיעו למסקנה שתאונות דרכים הוא טרור קשה לא פחות מכל טרור אחר, וחייבים להירתם ולהפסיק את זה ככל שניתן.


 באמונה שבעזרת פעילות מתאימה ועשייה רצופה תגבר המודעות לחשיבות העניין. נוקט ארגון זק"א בשורה של יוזמות בנושא בשיתוף פעולה עם "אגף התנועה במשטרת ישראל", "הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים" ועמותת "אור ירוק" מתוך מסקנה, שאין ברירה והגיע הזמן להקדיש מאמץ לפעילות הסברה וחינוך בנושא. 


 


 'בין הזמנים'


 טיולי הקיץ של בני הישיבות בתקופות 'בין הזמנים' גבו בשנים קודמות קורבנות רבות עקב חוסר ידע וחוסר מודעות לכללי בטיחות בסיסיים. לקראת תקופת החופש הטיולים והחגים יוצא ארגון זק"א בשיתוף 'רשות הטבע והגנים' ו'יחידות החילוץ' במבצעים של הסברה מונעת והחדרת כללי הבטיחות למטיילים, הסכנות הכרוכות וכיצד להימנע מהם. הדרכות בישיבות, פרסום נרחב בתקשורת החרדית, מודעות רחוב, הקמת תחנות רענון ומוקדי מידע בצמתים באזורי הטיולים, הפעלת מוקד חירום מיוחד שמספרו 1220 ועוד. 

 


 


הסברה בינלאומית


 מתוך הזדהות ודאגה לאינטרס הישראלי והיהודי באשר הוא, נרתם זק"א והתייצב לשרותה של מדינת ישראל גם בחזית ההסברה – בשיתוף פעולה עם משרד החוץ ומשרד רוה"מ, הכשיר זק"א מתנדבים דוברי שפות זרות שיתראיינו ויגיבו בכלי התקשורת הזרים. תפקידם של מתנדבים אלו לדאוג להצגה נכונה ומאוזנת יותר של מדינת ישראל, ולשקף נכוחה את מציאות החיים מוכת הטרור במדינה.