פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
פורים בטוח בדרכים
מסע "הסברה מונעת" של ארגון זק"א ועיתון בקהילה יוצא לדרך "מתמגנטים לכללי הבטיחות וחוגגים פורים בטוח בדרכים"
מאת // אתר זק"א 13.03.2011
בכל חג פורים, ידי צוותי מתנדבי "חובשי זק"א" מלאות בעבודה כתוצאה מפציעות, כוויות ותאונות דרכים המתרחשות בשל שימוש בלתי זהיר באביזרי החג, תחפושות מסוכנות ובעיקר ילדים הנפגעים כתוצאה מחוסר זהירות בכביש בגלל האווירה הפורימית וכדומה, וחג הפורים נהפך להם ולמשפחתם משמחה לעצב.

מודעות פרסום בעיתונות

בשנים עברו טיפלו מתנדבי זק"א בילדים שאיבדו עין או אצבעות בשל פיצוץ נפץ או זיקוק סמוך אליהם במהלך פורים. כמו גם ילדים שנכוו באזור המותניים בשל חיכוך הנפץ בכיסם. או ילדים שנפגעו כתוצאה מתאונות דרכים, בגלל היותם מחופשים במסכות שמצמצם מאד את מרחב הראייה. או נהגים שנהגו בפרעות.

זה השנה הרביעית בה יוצא ארגון זק"א במסע פרסום מלווה בפרסים, משותף לעיתון בקהילה ובחסות קופ"ח מאוחדת להגברת המודעות לסכנות האורבות בכביש, בחג הפורים אולי יותר מאשר בימים רגילים.

הדרכה לילדי ת"ת כינור דוד בבני ברק. צילום: דוברות זק"א

השנה חברו לפרויקט עיריית בני ברק, עיריית אלעד, עריית ביתר עלית, עיריית מודיעין עלית, עיריית בית שמש ובמהלך חג הפורים תוגבר נושא ההסברה והמודעות בערים המשתתפים הפרויקט.

בפרויקט יתבקשו הילדים לשלוח שובר חתום על ידי ההורים או המחנך, שבנם שמר על כללי הזהירות בדרכים: חגרו חגורת בטיחות מאחור. שלחו משלוחי מנות בבטחה ולא עברו לבד את הכביש. הסתכלו היטב לצדדים לפני שחצו את הכביש. לא נגעו ב"נפצים", ומיד אחרי "פורים" תתקיים הגרלה בין כל השוברים, והילדים יזכו במאות מארזים מבית משפחת מגנטי.

הדרכה לילדי ת"ת כינור דוד בבני ברק. צילום: דוברות זק"א

בנוסף "סיירת הבטיחות" של מתנדבי זק"א, בקהילה ומשפחת מגנטי תעבור בערים החרדיות שלקחו חלק פעיל בפרויקט ויחלקו פרסים לילדים שיתפסו ששמרו על כללי הזהירות.

במשך השבוע העבירו מתנדבי זק"א בשיתוף אנשי מקצוע של "קופ"ח מאוחדת" הדרכה בעשרות תלמודי תורה ובתי ספר, לשינון כללי הזהירות.