פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
חודש לאחר שנפטר, המשפחה לא מצאה זמן לערוך ההלוויה

חודש ימים מאז שנפטר, שכב יהודי בן 72 תושב גני תקווה בקירור בבית החולים תל השומר, עד שהובא לקבורה, וזאת פשוט מאד, מפני שלמשפחתו היו עיסוקים חשובים יותר ולא היה להם את הזמן לערוך ההלוויה ולהביאו לקבר ישראל

מאת // אתר זק"א 22.01.2011

ביום ראשון ה-16.1.11 הגיעה למכל'ה גוטוויין יו"ר המחלקה המשפטית של ארגון זק"א ידיעה על יהודי בן 72 תושב גני תקווה שנפטר בתאריך 15.12.10 ומאז הוא עדיין שוכב בקירור בבית החולים תל השומר, כי המשפחה לא הגיעה לשחרר את הגופה.

(אילוסטרציה)

 

גוטוויין איתר את המשפחה ושאל את האישה מה העניין? לתדהמתו היא ענתה שפשוט מאד, הם עסוקים קצת ולכן עדיין הם לא ערכו את ההלוויה ומבטיחה שביום חמישי הם יתפנו להביא לקבורה את אבי המשפחה. גוטוויין הסביר לה שמעבר לעניין של ביזוי המת, הרי גם לפי חוק 'בריאות העם' חייבים להביא נפטר לקבורה לא יאוחר מארבעים ושמונה שעות, אלא אם קבע רופא ממשלתי שיש צורך לעכב את הפטירה ואמר לאישה שארגון זק"א ייגש לבית המשפט לבקשת הוצאת צו קבורה מיידי. רק אז אמרה האישה שהם מוכנים לעשות את ההלוויה באותו יום, וביקשה לחבר אותה עם 'חברה קדישא', ואכן גוטוויין חיבר את האישה עם 'חברה קדישא' ועמד על המשמר שאכן אבי המשפחה הובא לקבורה באותו יום, חודש ימים לאחר שנפטר.