פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
יום של חיפושים אחר גיא חבר
במשך כל יום חמישי ערכו מתנדבי זק"א מבצע חיפושים ביער אודם שברמת הגולן אחר החייל הנעדר גיא חבר, זאת לאחר מידע ספציפי שהיה תואם ומוצלב למידע הקיים בתיק המשטרה על החייל הנעדר. אגף הנעדרים במטה הארצי של המשטרה עודכן מראש על החיפושים
מאת // אתר זק"א 10.01.2010
כחמש עשרה מתנדבים יצאו בשעות הבוקר המוקדמות וביצעו חיפושים וחפירות לפי הנקודות שהיו במידע, אולם בשעות אחה"צ סיימו את החיפושים ללא בשורה משמחת.

למרות שגם בזק"א חשבו שהסיכוי שימצאו שם עצמותיו של גיא חבר הוא קלוש ביותר, אבל בשביל להסיר את הספק ובסיכוי אפילו של אחוז אחד החליטו בזק"א לערוך את החיפושים, מה עוד שבמידע שהתקבל היה הגיון מסוים.

צילום: צבי לבל - דוברות זק"א

גיא חבר נראה לאחרונה בחיים ב-17 באוגוסט 1997. מאז נעלמו עקבותיו והתעלומה בדבר היעלמות חייל התותחנים ששירת בבסיס ברמת הגולן נשארה לא פתורה. לפי העדויות, נצפה גיא לאחרונה ליד מכונת המשקאות בבסיס, כשהוא לובש מדי ב', מצויד בנשקו האישי - רובה סער מסוג גליל. נשקו לא אותר עד היום.

תחילה חשבו מפקדיו כי בשל סכסוך עם מפקדו וזימון למשפט צבאי הוא התאבד. אך במהלך השנים, כאשר לא נמצא אף פריט השייך לגיא ולא ראיות כלשהן, הועלתה השערה לפיה נחטף לסוריה והוא מוחזק שם חי.

הצבא סירב להכריז על חבר כנעדר ורק לאחר שלוש שנים בהן ניהלה משפחתו מאבק ציבורי ממושך, הוא הוכרז כחייל נעדר.

צילום: צבי לבל - דוברות זק"א

צילום: צבי לבל - דוברות זק"א

לתמונות נוספות לחץ כאן