פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
הוקרה לבנק לאומי על נתינת החסות לפרויקט "תחזירנו לשלום"
עם סיום קמפיין 'ותחזירנו לשלום' שהסתיים ב"ה מבלי שהיו בה נפגעים בנפש. מצא ארגון זק"א לנכון להודות לבנק לאומי על החסות שהם נתנו לקמפיין המשותף לארגון זק"א, יחידות החילוץ, ועיתון 'בקהילה'
מאת // אתר זק"א 10.09.2009
בטכס שהתקיים במשרדי בנק לאומי בת"א בהשתתפות יו"ר ארגון זק"א יהודה משי זהב, מר אייל לוי בנק לאומי, מוטי בוקצ'ין מי שהיה אחראי על הפרויקט, מר איתן דובקין נציג מקאן אריסון שהפיקו וליוו את הקמפיין. והמתנדבים שהעפילו את מוקדי ההדרכה ותחנות הרענון: משה גומרו מפקד זק"א מחוז מרכז, יוסי זליקוביץ נציג זק"א מירון, חיים וינגרטן ראש אגף מבצעים.

צילום: דוברות זק"א

הדים רבים הגיעו במהלך חופשת בין הזמנים לפרויקט 'ותחזירנו לשלום' ואין ספק כי למאמץ המשותף היה חלק ניכר במיגור אסונות בין הזמנים. במהלך שלושת שבועות פעילות הפרויקט המשותף הפעילו מתנדבי זק"א דוכני הסברה למטיילים החרדיים בדרום הארץ, בצומת אלמוג הסמוך לים המלח, ובצפון הארץ, בצומת מחניים שעל כביש 90.

בדוכני ההסברה הוצגו למטיילים כללי הבטיחות והזהירות בטיולים והמליצו להם על מסלולי טיול מותאמים. כמו כן חולקו עשרות אלפי עותקים של חוברת מיוחדת שהופצה במסגרת הפרויקט המשותף.

צילום: דוברות זק"א

1220 מוקד החירום המתוגבר של זק"א בניצוחו של הקמב"צ חיים וינגרטן, עבד מסביב לשעון בהדרכת מטיילים, בהקפצה ובהכוונה של כוחות חילוץ, ברישום מאות דיווחי טיולים של מטיילים.

מר מני ברק מפקד יחידות החילוץ 'עין גדי', התרוצץ יחד עם מי שעמד בראש הפרויקט מתנדב זק"א מוטי בקוצ'ין, ברחבי הארץ מישיבה לישיבה, מקמפ לקמפ להדריך ולהרצות על כללי הבטיחות והזהירות בטיולים בטבע. אלפי בחורי ישיבה עברו את הדרכתם המקצועית במסגרת הקמפיין.

צילום: דוברות זק"א

משי זהב אמר: "לא ניתן לדעת כמה מאלפי תלמידי הישיבה והמטיילים שעברו במוקדים, היו פועלים אחרת ומסתכנים בחייהם, אם לא היו לומדים את כללי הבטיחות. החדרת המודעות בציבור הוכיחה את עצמה, והנתונים בשטח מצביעים על כך בבירור. עבדנו קשה ללא ליאות, אבל התוצאה החיובית שעברנו את בין הזמנים ללא נפגעים, היא זו שנותנת לנו את הסיפוק וההוכחה שיש שכר לפעולתנו". ועליכם בנק לאומי בפירוש אפשר לומר: "כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם מלא'".

בסיום הטכס העניק יו"ר זק"א תעודות הוקרה למר אייל לוי מבנק לאומי ולאנשים הנפלאים שעשו את הקמפיין המוצלח.