פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
נהג חדש לחיים
פרויקט חדש של עמותת אור ירוק וארגון זק"א, עשרות נהגים חדשים נרשמו בשבוע הראשון לפרויקט
מאת // אתר זק"א 28.07.2008
עמותת 'אור ירוק' העמותה לשינוי תרבות הנהיגה בישראל, מתמקדת בין השאר בתחום נהיגת נהגים חדשים, על רקע מעורבותם הגבוהה בתאונות הדרכים בשל חוסר ניסיון. הפרויקט המרכזי בתחום זה הוא "אור ירוק לחיים", המעניק לכל נהג חדש הדרכה פרטנית בנושא הפתעות בכביש וזהירות מסיכונים.

לשם כך השקיעה העמותה משאבים רבים בבניית תוכנית אטרקטיבית מפורטת ובהוצאתה לפועל – תכנית "אור ירוק לחיים". התוכנית נבנתה על ידי העמותה באמצעות צוות בין-תחומי הכולל את מיטב המומחים בישראל, ובשיתוף נציגי משרד התחבורה החברים בוועדת ההיגוי ובעידוד משרד החינוך. מתחילת התכנית השתתפו בה למעלה ממאה אלף נהגים חדשים.

עמותת אור ירוק וארגון זק"א החליטו לשתף פעולה ולהרחיב את פרויקט 'אור ירוק לחיים' גם לנהגים החדשים ולא רק צעירים בציבור החרדי. במסגרת עבודת ההכנה נלמדו מאפייני נהיגת חדשים, מאפייני

תאונות דרכים של נהגים חדשים ולאור המידע שנאסף הוגדרו המטרות הבאות:

- לצבור ניסיון מעשי בנהיגה בסביבה מבוקרת.

- לפתח תבנית חשיבה העוסקת בהימנעות מהפתעות.

- לצמצם את מספר הטעויות.

- לסגל הרגלי נהיגה אחראיים ובטוחים יותר.

לצורך כך עברו עשרים מתנדבי זק"א קורס מיוחד מטעם אור ירוק אשר הכשיר אותם לשמש כמנחים מקצועיים. לביתו של כל נהג חדש יגיע, בתיאום מראש, מתנדב מטעם אור ירוק וזק"א, ויקיים עם הנהג החדש מפגש הנחיה. במסגרת המפגש, שאורכו כשעה, יקנה המנחה לנהג החדש כלים וטיפים לנהיגה זהירה, בתום מפגש ההנחיה יעניק המנחה לנהג הצעיר ערכת הדרכה, ויסביר כיצד להיעזר בה לצורך מיצוי התהליך. ערכת ההדרכה כוללת שלט נהג חדש ייחודי, סרטון, חומר הדרכה ידידותי ונוח לשימוש, כרטיסיות תרגול ודיסק עם אנימציות של מצבי נהיגה. הערכה נותנת מענה לשאלות מקצועיות, הקשורות בתחום נהיגה בטיחותית.

לקראת המיזם המשותף עלתה עמותת אור ירוק בשיתוף פעולה עם ארגון זק"א בקמפיין למגזר החרדי הפונה לציבור הנהגים הצעירים שלא לעלות על הכביש ללא שעת הדרכה, תחת הכותרת "יש קונה עולמו בשעה אחת". את הקמפיין כמו גם את שיתוף הפעולה בין הארגונים הגו אנשי משרד הפרסום טריו, המתמחה בשיווק למגזרים בישראל.

שמואל אבואב מנכ"ל אור ירוק אמר כי אין סיבה שהנהגים החדשים בציבור החרדי לא יצטרפו לכ 140,000 הנהגים החדשים שכבר הודרכו על ידינו בנהיגה זהירה. מחקרים שערכנו מצביעים על הפחתה של כ 20% במעורבות בתאונות בין נהגים חדשים שהודרכו על ידינו לנהגים שלא הודרכו. ערך קדושת החיים הוא שהוביל אותנו לצאת במפעל זה ובהצלת חיים נראה את ברכתנו.

יהודה משי זהב יו"ר זק"א, אמר: "מתנדבי זק"א חווים יום יום את המחיר הנורא של חוסר המודעות לסיכונים בכביש של נהגים חדשים. ארגון זק"א רואה כערך עליון לעשות הכל למניעת 'חוויות קשות' אלו. ארגון זק"א קורא לנהגים חדשים: יש קונה עולמו בשעה אחת, לא לעלות לרכב ללא שעת הדרכה".

לקביעת מועד למפגש ללא תשלום יש לחייג 02-5004450.