פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
הדים רבים לקמפיין המשותף לזק"א ו'הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים' "לחזור הביתה ממירון בשלום"
הקמפיין הפרסומי המשותף זכה להדים חיוביים רבים בין מאות האלפים שעלו מירונה להשתטח על ציונו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי
מאת // אתר זק"א 30.05.2008
בהיערכות מאורגנת בפיקודו של איש העשייה הנמרץ שייקה רוזנפלד רכז המגזר החרדי ב'רשות', נפרסו נציגי הרשות בתחנות ההסעה למירון ברחבי הארץ, כמו גם במוקד זק"א במעלה ההר העולה למתחם הציון. חילקו אמצעי רענון וחומרי הסברה לנהגים להחדרת המודעות על כללי נהיגה זהירה ובטוחה.

כמו כן לאורך כל הדרכים המובילים מירונה, נפרסו שלטי ענק בסיסמאות תואמות הקוראים לנהגים להיות ערניים ולעצור להתרעננות.

מלומדי נסיון משנים עברו, בהם אירעו אסונות רבים ביום ל"ג בעומר כשמאות אלפים עולים מירונה לציונו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי, רבים מהם ברכבים פרטיים או רכבים שכורים במסע דרך ארוך עייף ומייגע. נהגים מחוסרי נסיון בנסיעה ארוכה מעין זו כשרוב הנהגים אינם מכירים את תנאי ותוואי הכביש. מה עוד, רבים מהעולים מירונה במשך הלילה, נשארים ערים עד הבוקר ועושים את דרכם חזרה עייפים וחסרי שינה, נוהגים ברכב עמוס במצב של 'פיקוח נפש' ממש. החליטו בזק"א וברשות לעשות הכל כדי למנוע אסונות מעין אלו.

ואכן אלפי הנהגים שעצרו בתחנות הרענון, הודו לנציגים מקרב לב על הפעילות הברוכה להצלת חיים ולהסברה מונעת.

יש לציין שזהו הפרויקט השני המשותף לארגון זק"א ו'הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים' במסגרת סדרת הפעילויות לקראת הקיץ. בהמשך הקיץ לקראת חופשת 'בין הזמנים' יצא לדרך פרויקט נוסף, כי באמת אנו רוצים לחזור הביתה בשלום.