פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
מאה אלף כרטיסי כיס לטיפול בכוויות
ידיהם של מתנדבי "יחידת ההצלה מהירה" של ארגון זק"א עמוסות מדי ל"ג בעומר בטיפול בעשרות נפגעי כוויות כתוצאה מהמדורות לכבוד הילולת התנא רבי שמעון בר יוחאי. אופנועי היחידה נראים שועטים ממדורה למדורה בטיפול בכוויות מדרגות שונות.
מאת // זק"א 02.05.2007
לקראת ל"ג בעומר הפיק השנה "מרכז ההסברה של ארגון זק"א" כרטיס פלסטיק מהודר בגודל כיס ובו הוראות לטיפול במקרה של כוויות ומכת חום. הרכטיס יופץ במאה אלף עותקים בכל רחבי הארץ. לטובת ולשירות ציבור החוגגים מסביב למדורת ל"ג בעומר אף הודפס מהצד השני של הכרטיס שיר "בר יוחאי".

להלן הוראות הטיפול:
כוויות

אדם שגופו אחוז בלהבות – יש להשכיב, לעטוף בשמיכה, ומיד לאחר מכן לקרר את גופו בעזרת החומר הטוב ביותר הקיים לשם כך – מים קרים ! (אך לא מי קרח). המים מצמצמים את הבצקת, משככים את הכאב, מונעים חדירת החום לעומק העור ומונעים את הרחבת הנזק. אין לנקב שלפוחיות שעלו בעורו של הנפגע. אין לכסות את השטח הכווי במשחות, בשמן או בכל "תרופת סבתא" אחרת. רחיצה ושטיפה במים זורמים יעילה לסילוק כימיקלים במקרה של כווייה כימית. עירוי נוזלים הכרחי עד להגעה אל בית החולים, אולם, כמובן אין להתעקש על החדרת צנתר לווריד לפני ההעברה. עירוי יינתן רק על ידי אדם שאומן לכך!

כרטיסי הכיס שיופצו

מכת חום

חשיפה ממושכת לשמש ביום חם מאד, עלולה לגרום לפגיעת חום. הנפגע נראה אדום, חם ועלול להיות מבולבל ואף לאבד הכרה. טיפול ראשוני בכל חשד למכת חום – העברה למקום מוצל, מתן מים לשתיה (אם הנפגע בהכרה), קרור הגוף על ידי הפשטה וחשיפת העור, והעברה במהירות לבית חולים. יש להודיע למוקד מד"א על החשד למכת חום.