פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
היחידה הבינלאומית

 

יחידות מתנדבים ברחבי העולם בעלי הכשרה מקצועית לפעילות בימי שגרה וחירום


 

-  הוכר ע"י האו"ם כ-NGO בשנת 2005


-  הוכר ע"י האו"ם כ'גוף מייעץ ומשקיף רשמי' בשנת 2016


-  קורס החילוץ קל של זק"א, הוכר כקורס מאושר ע"י ה INSARAG (ארגון החילוץ הבינלאומי של האו"ם) ב- 2016הרעיון שעומד מאחורי 'היחידה', הוא ארגון בינלאומי המוכר על ידי האו"ם, של אלפי מתנדבים ברחבי העולם המוכשרים בהגשת עזרה ראשונה, חלוץ קל, כבוד המת, פינוי וסיוע בזיהוי חללים וניהול אירוע משברי , כדי לאפשר להם להגיש עזרה מהירה במקרי חירום המתרחשים בארצותיהם. או להקפיצם למדינות שכנות בעת אירוע אסון.


הפעלת ארגון לסיוע הומניטארי, שמושבו בישראל, יכול להעניק סיוע ועזרה בתחומי הצלה וחרום, לכל נצרך, קהילה או מדינה, על בסיס ריכוז הידע והניסיון הישראלי העצום בתחומים אלו.


מטרת 'היחידה הבינלאומית' היא לקצר טווחים, כך שאנשים שעברו את ההכשרה, יוכלו להגיע למקומות אסון הומניטארי ולהיות כוח חלוץ של העם היהודי בכל מקום בעולם.היחידה הבינלאומית באסון הצונאמי ביפן

 

עד היום הוכשרו והוקמו 26 יחידות ברחבי העולם. הכשרת המתנדבים מתבצעת על ידי צוות מקצועי בקהילות היהודיות ברחבי העולם, או לחילופין בארץ. המתנדבים מאופיינים באפוד זק"א, ובתעודת מתנדב מוכרת ע"י האו"ם.


היעילות הארגונית והמבצעית והגישה המקצועית של ארגון זק"א ומתנדביו, אשר נרתמו לא אחת למשימות מורכבות בעולם, כמו גם התמדה ודבקות במשימה נהפכו לשם דבר. ארגון זק"א הוכיח את יכולתו המבצעית בהוצאת משלחות סיוע לאירועים רבים בעולם כגון: פיגועי הטרור בבנייני התאומים בניו יורק, בתורכיה, מומבסה, באלי, טאבה, מומבאי, בולגריה, בריסל ועוד. כמו גם באירועי אסון כגון: אסון הצונאמי בתאילנד ויפן, התרסקויות מטוסים בתאילנד, נמיביה, בפאלו, מישיגן, נפאל, אסון הקתרינה בניו אורלינס, אסון החללית קולומביה, רעידות אדמה בהאיטי, בתורכיה, מקסיקו, באסון הטייפון בפיליפינים, אסון ההוריקן ביוסטון ומיאמי ועוד ועוד.
ההכרה של האו"ם בארגון זק"א כגוף בינלאומי מציב את 'היחידה הבינלאומית' כמובילה בתחום 'המוכנות לחרום בעולם'. כמו כן מקיימת 'היחידה הבינלאומית' תרגילים ואימונים משותפים עם צבאות בעולם, צבא ארה"ב, ברית נאט"ו ועוד.


היחידה פועלת בעיקר בשגרה ומסייעת לעשרות מטיילים בשנה שמעורבים בתאונות או אסונות, כמו כן היחידה מקיימת תרגילים בשגרה ברחבי העולם על מנת להיות מוכנים לכל תרחיש.מפקד היחידה: מתי גולדשטיין


 

מדינה

עיר

מפקד היחידה

ארה"ב

ניו יורק

צבי גלוק

גאורגיה

טיביליסי

הרב מאיר קוזלובסקי

אנגליה

מנצ'סטר

מוטי במברגר

צרפת

פריס

 

בלגיה

אנטוורפן

שמוליק מרקוביץ

רוסיה

מוסקבה

שייע דייטש

אוקראינה

קייב

הרב יעקב זילברמן

בלרוס

פינסק

יוסי גולדבליט

הונג קונג

הונג קונג

מר רפאל אהרוני

מכסיקו

מקסיקו סיטי

פפה רופא

ארגנטינה

בואנס איירס 

 מיכאל ספדייה